رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

قبول شدن در مقطع دکتری فقط از طریق آزمون امکان پذیر است. با توجه به دو مرحله ای بودن کنکور دکتری، پذیرش بعد از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه برای برخی از متقاضیان می تواند چالش برانگیز باشد. متقاضیان با برنامه ریزی آزمون دکتری 1403 به صورت دقیق و انتخاب صحیح منابع می توانند این مسیر سخت را با رتبه بالا طی کنند. برای مشاوره از طریق صدای سنجش زمان خود را رزور نمایید.

 

برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

منابع و شرایط لازم برای قبولی دکتری

 

داوطلبان ابتدا باید در آزمون کتبی شرکت کنند. در صورت قبولی در این آزمون با نمره قبولی به مرحله بعد یعنی مصاحبه دکتری راه یابند و در صورت قبولی در این مرحله می توانند تحصیل خود را در دانشگاه معتبر آغاز کنند. برای قبولی باید برنامه ریزی آزمون دکتری 1403 را بسیار جدی بگیرید. در صورت بروز اشتباه در برنامه ریزی، ممکن است تا زمان برگزاری آزمون، داوطلبان دچار سردرگمی شوند.

در نتیجه داوطلبان کنکور دکتری می توانند با برنامه ریزی زمان باقی مانده قبل از آزمون و تسلط بر تمامی منابع و نمونه سوالات این مقطع ، طرح مطالعاتی پایه را برای پذیرش اجرا کنند تا به نتیجه مطلوب برسند. برای آشنایی بیشتر با این مبحث توضیحاتی در مورد نحوه انتخاب هدف و زمانبندی برگزاری آزمون در نیم فصل دوم داده شده است.

شرایط دکتری بدون آزمون

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری

آشنایی با برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

 

اولین قدم برای داوطلبانی که می خواهند در مقطع دکتری ثبت نام کنند این است که تصمیم بگیرند چرا می خواهند در این آزمون شرکت کنند. پس از آن می توانند برای ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند. تعیین هدف شرط قبولی در آزمون دکتری است. به این ترتیب متقاضی می تواند با برنامه ریزی آزمون دکتری 1403 هدف دقیق و ثابتی را انتخاب کند، نحوه رسیدن به آن مقصد اولیه را دریابند و سپس با عزم و اراده کافی برای کسب رتبه و دانشگاه خوب تلاش کند

در واقع داوطلبان باید هدف مورد نظر خود را برای تحصیل در این دوره بر اساس علاقه به رشته مورد نظر خود یا کیفیت و رتبه دانشگاه از نظر تعداد اعضای هیأت علمی که مقاله منتشر کرده اند، هزینه های شهریه، دوری از منزل و … انتخاب کنند. لازم به ذکر است برای مقطع دکتری باید رشته ای انتخاب شود که با رشته کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد.

پایان نامه و برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

متقاضیان می توانند با برنامه ریزی دقیق و اخلاقی برای رسیدن به هدف راهی برای رسیدن به هدف پیدا کنند. هدف اولیه داوطلبان دکتری قبولی در آزمون کتبی و سپس مرحله دوم ارزیابی که مصاحبه می باشد است. لذا داوطلبان می توانند از برنامه ریزی آزمون دکتری 1403 و روش مناسب مطالعه کلیه منابع برای ادامه تحصیل استفاده کنند.

ضمنا داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی جهت شرکت در مصاحبه باید نحوه نگارش رزومه را بیاموزند که شامل مواردی مانند نوشتن مقالات بین المللی و تحقیقاتی، ارائه و ثبت مقالات در کنفرانس ها و بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود باشند. همچنین تحقیقات و برنامه ریزی های مورد نیاز در رابطه با موضوع پایان نامه دکتری خود را انجام دهید.

شغل و برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن زمان مناسب برای هر فعالیت، یک برنامه مطالعه کامل ایجاد کنند تا بتوانند در آزمون ورودی شرکت کنند. افراد باید زمانی را برای مواردی مانند: فعالیت بدنی، فعالیت های اوقات فراغت، تعهدات شخصی یا حرفه ای، تحقیق برای مصاحبه دکتری، مطالعه برای بخش کتبی امتحان و… را برنامه ریزی کنند.

بسیاری ممکن است به طور غیرمنطقی و بلند پروازانه تمام ساعات بیداری خود را به مطالعه منابع دکتری اختصاص دهند. این مشکل باعث می شود که داوطلب دچار خستگی مفرط و سردرگمی شود و در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسند زیرا زمانی را برای استراحت و تفریح ​​یا حتی توجه به مشغله های دیگر در زندگی اختصاص نداده است.

منابع مهم و برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

داوطلبان باید توجه داشته باشند که در زمان آمادگی برای آزمون دکتری می توانند از کتاب های جامعی که تمامی مباحث مربوط به هر درس را پوشش می دهد استفاده کنند نه این که چندین کتاب مرتبط با یک موضوع واحد را انتخاب کنند. زیرا مطالعه تعدادزیادی کتاب و منابع با توجه به زمان باقی مانده داوطلب را قبل از کنکور مصرف می کند و زمان کمی برای بررسی و تکمیل آن باقی می ماند.

ضرایب دوره های آزمون دکتری متفاوت است. به عنوان مثال، دروس تخصصی دارای ضریب 4 هستند، در حالی که دروس عمومی (مانند استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی) هر کدام دارای ضریب 1 هستند. اگرچه دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی ضریب کمتری نسبت به دروس تخصصی دارند، اما اهمیت آن ها کم نیست.

زبان انگلیسی و برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نه تنها در مرحله آزمون کتبی، بلکه در مصاحبه دکتری عمومی و سراسری انجام می شود. علاوه بر این، داوطلبان دوره دکتری که تسلط زیادی به زبان انگلیسی دارند، بهتر می توانند کتاب ها و مقالات نوشته شده به این زبان را بخوانند و درک کنند.

مولفه های درک مطلب، استدلال منطقی (همه گروه ها به جز فنی و مهندسی)، تجسم (فقط گروه آزمایشی فنی و مهندسی)، مولفه های تحلیلی و کمی درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری را تشکیل می دهند. داوطلبان با توجه به گروه آزمایشی خود می توانند از منابع سوالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری استفاده کنند.

موارد کلی برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

آزمون دکتری نمره منفی دارد، بنابراین داوطلبان تنها در صورتی باید به سوالات پاسخ دهند که از پاسخ های خود مطمئن باشند. داوطلبان برای کسب نمره خوب باید در زمان تعیین شده به اکثر سوالات پاسخ صحیح دهند.

ضمنا توصیه می شود داوطلبان ابتدا سوالات آسان دفترچه سوالات آزمون دکتری را تکمیل کنند تا زمان بیشتری برای سوالات سخت داشته باشند. سپس با تمرکز بیشتر بر روی سوالات دشوار آزمون دکتری در زمان باقی مانده می توانند سوالات باقی مانده را تکمیل کنند.

داوطلبان می توانند در آزمون های آزمایشی شرکت کنند یا پاسخ های خود را به سوالات سال های قبل به عنوان نمونه برای بهبود توانایی خود در پاسخگویی به سوالات ارائه دهند.

 

برنامه ریزی آزمون دکتری 1403

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.