رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

چه افراد از معافیت ایثارگری برخوردار می شوند ؟

یکی از معمول ترین روش هایی که افراد با استفاده نمودن از آن امکان معافیت دو ساله از خدمت سربازی را دارند معافیت ایثارگری است این معافیت انواع متفاوتی نیز دارد . اما به این نکته توجه داشته باشید که این معافیت برای تمامی مشمولین در نظر گرفته نمی شود و فقط تعداد محدودی از افراد امکان استفاده از این طرح را دارند .

افرادی که از شرایط معافیت ایثارگری برخوردار باشند و گواهینامه و تاییدیه از سازمان نظام وظیفه را داشته باشند از طرح معافیت ایثارگری بهره مند می شوند ‌. توجه داشته باشید افرادی که می خواهند از معافیت های ایثارگری استفاده نمایند باید از شرایط خواسته نیز بزخوردار باشند به همین علت در ادامه ی این مطالب به توضیحات بیشتری در خصوص معافیت ایثارگری خواهیم پرداخت .

معافیت ایثارگری

ایثارگر کیست ؟

در ابتدا خواهیم گفت که فرد ایثارگر کیست معمول این عنوان به کسانی تعلق میگیرد که از جان خود برای کمک و جان دیگر مایه میگذارند و به گونه ای خود را به خطر میندازند و از ارزش ها و استقرارات دستاورد های دفاع مقدس نیز حفاظت میکنند به این دسته زا افراد ایثارگر و یا شهید ، جانباز و مفقود الاثر می گویند در ادامه به معافیت ایثارگری می‌پردازیم .

انواع مختلفی از معافیت های ایثارگری

معافیت های ایثارگری انواع متفاوتی دارد که ابتدا باید در صدد تایید سازمان نظام وظیفه ی عمی قرار گیرد . انواع مختلف از معافیت های ایثارگری را در اختیارتان قرار می دهیم که هرکدام شرایط و ضوابط نربوط به خود را دارند .

معافیت ایثارگران نوع فرزند شهدا و مفقود الاثران

معافیت ایثارگران نوع برادر ایثارگر

معافیت ایثارگران نوع فرزندان جانباز و رزمنده

معافیت ایثارگران نوع فرزندان جانباز ۱۰ در صد

معافیت ایثارگری نوع فرزندان جانباز ۲۵ در صد

معافیت ایثارگری نوع فرزند خوانده ها جانباز

معافیت ایثارگری نوع فرزندان آزادگان دفاع مقدس

قوانین و مقررات معافیت ایثارگری در سال 1403

مشمولین که قصد استفاده از معافیت ایثارگران  را دارند باید توجه داشته باشد که معافیت افراد بر اساس مدت زمان حضور فرد در جبهه ها تعیین می شود .

امتیازات این گونه است که باتوجه به هر درصد جانبازی یک امتیاز برای فرد و به ازای هر ماه حضور مستمر در جبهه یک امتیاز در نظر گرفته می شود که هر یک امتیاز از دوازده روز کسری خدمتی برخوردار است . اگر مجموع کل امتیازات شما به سی برسد از خدمت سربازی معافی هستید ‌. توجه داشته باشید برای مثال اگر فرزند اول خانواده از این امتیازات استفاده کند فرزند دوم خانواده میتواند از امتیازات باقیمانده برای معافیت ایثارگران استفاده کند .

شرایط و ضوابط معافیت ایثارگران چیست ؟

از جمله شرایط و ضوابط دیگر معافیت ایثارگران به شرح زیر است :

استفاده نمودن از شرایط و ضوابط خدمتی تنها به افرادی اختصاص دارد که 28 الی 29 ماه ببشتر سابقه ایثارگری دارند .

اگر فرد مشمول دارای غیبت سربازی باشد و امتیازت او سی هم باشد امکان دریافت معافیت ایثارگران را ندارد .

اگر سابقه ایثارگری والدین فرد مذکور بیشتر از سی ماه باشد و غیبت هم نداشته باشد به صورت کانل قطعی از خدمت سربازی معاف است ‌.

توجه کنید اگر والدین فرد مذکور جانباز باشند و حداکثر 25 ماه سابقه ایثارگری در کارنامه خود داشته باشند فرد مذکور امکان استفاده از شرایط معافیت سربازی 1403 را دارد و از انجام خدمت سربازی معاف می شود .

نکته قایل توجه دیگر این است که این شرایط تنها برای یکی از فرزندان قابل اجرا است ، به گونه ی که فرد ایثارگرد تنها به ازای هر 25 الی 30 ماه سابقه ایثارگری میتواند برای یکی از فرزندانش معافیت دریافت کند .

همچنین ازادگان میتوانند باتوجه به 24 ماه سابقه ایثارگری برای تنها یکی از فرزندانشان معافیت خدمت سربازی دریافت کنند .

شرایط و ضوابط معافیت برادران در یک خانواده ایثارگر

اگر فرد ایثارگر پسر خانواده باشد ، باتوجه به درخواست های بنیاد شهید و ایثارگران تنها یک بردار از خانواده میتواند از یکی معافیت ها استفاده کند . باتوجه به قوانین قوانین ذکر شده ، سن فرزند ملاک نیست و وجود فرزند در سن طفولیت نیز از بهره مندی برادر ایثارگر معاف نمی شود . در خانواده های ایثارگر فاقد فرزند فرد ایثارگر میتواند حق معافیت را به برادر تنی و یا ناتنی خود ارائه دهد .
اگر برداران تنی متعددی وجود داشته باشد حق انتخاب تنها با پدر است و در صورت در غیر خیات نبودن پدر انتخاب ا مادر و در غیر این صورت با هماهنگی برادران و یا بنیاد شهید اتجام می شود .

اگر برادر تنی وجود نداشته باشد الویت با برداری است که با فرد ایثارگر مادرشان یکی بود و اگر برادرانشان بیش از یک نفر باشد حق انتخاب با مادر خانواده است .

مدارک اخذ معافیت برادر ایثارگر به شرح زیر است :

تصاویر شناسنامه فرد ایثارگر و مذکور

تصاویر کارت ملی فرد ایثارگز و مذکور

به همراه داشتن عکس 3×4

اخذ پایانی ترین مدرک تحصیلی فرد مذکور

به همراه داشتن بررگه و یا گواهی ای مربوط به ایثارگران

چه کسانی امکان استفاده از معافیت ایثارگران را دارند ؟

ترتیب و الویت بندی استفاده از شرایط و ضوابط معافیت های ایثارگران به شرح زیر است :

مشمولینی که در حین انجام وظیفه هستند .

مشمولینی که دارای برگه اعزام هستند .

مشمولینی که در مدت زمان قانونی معرفی شده اند .

مشمولینی که از شرایط معافیت تحصیلی برخوردارند .

روش های رسیدگی به درخواست افراد برای معافیت ایثارگران

فرد مشمول مپس از دریافت برگه ی اول ایثارگران از به بنیاد شهید و امور ایثارگران به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند .
دفترچه های ی راهنمایی خدمت وظیفه ی عمومی باید تهیه گردد و و بخش های مربوط به ایثارگران را مطالعه کنید و سپس فرم های مربوطه به این معافیت تکمیل شود . سپس باید به دفاتر پلیس +10 تحویل داده شود . حداقل پس از گذشت یک هفته از تاریخ درخواست میتوانید مدارک خود را به همراه داشته باشید و ب ای پیگیری درخواستتان مراجعه کنید .

دفاتر ملیس +10 موظف می باشند مدارک اخذ شده را با اصل آنان مطابقت دهند و مهره مربوطه را به مدارک‌ درج کنند و در اولین فرصت به وظیفه عمومی شهرستان تحویل دهند .
وظیفه عمومی شهرستان نیز پس از دریافت مدارک باید از طریق سایت گزارشی مربوط به شناسیایی فرد اخذ کند و به ثبت احوال ارسال کند .
وظیفه عمومی نیز پس از مشاهده ی تاییدیه باید برای خود را برای آموزش های مقدماتی آماده کنند و پس از طی کردن دوران آموشی کارت معافیت آنها درب منزل ارسال می گردد .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.