رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان

یکی از مفاهیم کاربردی که در ریاضیات گنجانده شده و با آن تلفیق می شود، فیزیک است که موضوع تخصصی رشته های تجربی و ریاضی است. این رشته به دلیل فراوانی فرمول ها و ایده های نسبتا پیچیده نیاز به مطالعه مفهومی کامل دارد. فقدان یک استراتژی مطالعه موثر در روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت زیرا تسلط کامل بر مفاهیم و مواد محاسباتی مستلزم مطالعه خوب و عمیق است. این مشکل فیزیک را به یکی از دروسی تبدیل می کند که بسیاری از دانش آموزان با آن دست و پنجه نرم می کنند. از این رو سعی می کنیم در این مقاله چند تکنیک مطالعه موثر برای این درس را معرفی کنیم.

 

روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

 

 

برنامه ریزی وچگونگی مطالعه حفظیات و ریاضیات

فیزیک، موضوع تخصصی رشته های تجربی و ریاضی، یکی از مفاهیم کاربردی گنجانده شده در ریاضیات و تلفیق با آن است. از آن جا که فرمول ها و ایده های نسبتا پیچیده زیادی در این دوره وجود دارد، یک مطالعه مفهومی کامل روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان است. از آن جایی که تسلط کامل بر مفاهیم و مواد محاسباتی مستلزم مطالعه خوب و عمیق است، عدم توسعه یک استراتژی مطالعه موثر عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. با توجه به این موضوع، فیزیک از جمله دروسی است که بسیاری از دانش آموزان آن را چالش برانگیز می دانند. در نتیجه در این مقاله سعی شده است چند برای این درس معرفی شود.

مهم ترین چیز برای دانش آموزان کلاس دوازدهم که می خواهند در امتحان نهایی شرکت کنند، داشتن یک برنامه درسی مناسب است که به آن ها امکان تسلط کامل بر مطالب درسی، تمرین ها و حتی تست هایی که در کتاب ذکر شده است را می دهد. در روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان بسیاری از تمرین‌ های کتاب درسی در سال‌ های اخیر تکرار شده ‌اند، حتی زمانی که اعداد امتحان نهایی ثابت مانده‌ اند. بهترین منبع ممکن در این زمینه یک کتاب درسی یا یک جزوه آموزشی عالی، سوالاتی از کتاب و همچنین نمونه سوالات امتحان نهایی خرداد که قبلا اجرا شده است می باشد که می توانید مطالعه کنید.

آشنایی با روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان

برای موفقیت در درس فیزیک، ابتدا باید قسمت هایی که تعاریف هستند را حفظ کنید سپس یادداشت هایی را که از کتاب برداشته اید به طور کامل مطالعه کنید. وقتی کتاب درسی را تمام کردید، می توانید به سرعت مفاهیمی را که حفظ کرده اید و یاد داشت برداشتید را مرور کنید در آشنایی با روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان می توان همین منطق را برای فرمول ها اعمال کنید. به عبارت دیگر داشتن دفترچه یادداشت دست نویس برای موفقیت شما در امتحان بسیار مفید خواهد بود. از آن جایی که این نوشته ها محصول افکار شماست، ناخودآگاه نقاط ضعفی را که باید بیشتر مرور کنید، یادداشت خواهید کرد.

روش صحیح تست زنی کنکور

انتخاب رشته ریاضی

مشاوره و برنامه ریزی تا روز کنکور

رشته های بدون کنکور ریاضی 1403

گام بعدی این است که تمام تمرین های کتاب را بررسی کنید زیرا بسیاری از سوالات امتحانی به شدت از آن ها بوده است. بنابراین ضروری است که تمام تمرینات کتاب درسی را با دقت کامل انجام دهید.

سپس تمام تمرین های کتاب را کار کنید زیرا در بسیاری از موارد، بخش قابل توجهی از سوالات آزمون از روی آن ها استخراج می شود. بنابراین، مهم است که تمام تمرینات کتاب درسی را با دقت کامل انجام دهید.

چگونگی آشنایی با مفاهیم و روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان

از آن جایی که درس‌های فیزیک معمولاً ماهیت مفهومی دارند، توصیه می‌ شود از تمام منابع موجود برای یادگیری مفهومی و عمیق استفاده کنید و با برنامه ‌ریزی منظم می توانید آن را به طور کامل یاد بگیرید و نه سطحی. در صورت کمبود وقت، شرکت در کلاس های خصوصی فیزیک برای شما بسیار مفید خواهد بود. تدریس خصوصی فیزیک به شما این امکان را می دهد که در کم ترین زمان بهترین نمره را کسب کنید.یک روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان سرکت در این کلاس ها است. نقاط ضعف شما به سرعت شناسایی می شود و روش های موثر حل مسئله را یاد خواهید گرفت.

یک نکته ضروری برای جلسه امتحان این است که سعی کنید دو بار برگه امتحانی خود را مرور کنید و با حوصله دوباره سوالات را بررسی کنید تا در صورت اشتباه، بتوانید آن را برطرف کنید. تحت هیچ شرایطی نباید زود برگه را تحویل دهید.

واضح است که تنها یک بار خواندن کتاب برای کسب نمره خوب در امتحان نهایی درس فیزیک که مانند سایر دروسی که بیشتر مستلزم مطالعه و مرور مستمر است، کافی نخواهد بود. برای این که در امتحان فیزیک نمره خوبی دریافت کنید باید تمرین و تکرار کنید.

روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان

از آنجایی که این درس یکی از زمینه های ضعیف تری برای بسیاری از دانشجویان تئوری است، کسب درصدهای بالا در این درس در کنکور تاثیر بسزایی در تراز و رتبه داوطلبان خواهد داشت. به همین دلیل باید با روش صحیح مطالعه برای این دوره آشنا باشید. علیرغم این که عادات مطالعه هر داوطلب متفاوت است و نمی توان آن را به همه متقاضیان تعمیم داد، یادگیری و به کارگیری عادات مطالعه افرادی که در کنکور بالاترین رتبه را کسب کرده اند بسیار مفید خواهد بود. ما در این مقاله مروری بر یک استراتژی و روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان به شما ارائه خواهیم داد.

قبل از آمدن به کلاس، حتما مطالب مربوطه را مطالعه کنید. بدیهی است، مراقب باشید که از دستورات معلم پیروی کنید و از تلاش برای رسیدن سریع به او خودداری کنید.

تا زمانی که سعی نکرده اید همه چیزهایی را که معلم تدریس می کند و یادداشت برداری کرده اید، در خانه صرف مطالعه نکنید.

در همان روز مطالب تازه آموزش داده شده را بازبینی کنید و هر فرمول یا مطلب مربوط را به خاطر بسپارید.

فرمول ها و روابط باید به خاطر بسپارند، اما درک معنای فیزیکی آن ها نیز مهم است. برای این کار به تمرین های کتاب درسی مراجعه کنید و درک کافی در مورد مفاهیم را در آن جا پیدا کنید. برای پرسش های خود در رابطه با روش صحیح مطالعه فیزیک در کنکور و امتحان با مشاورین صدای سنجش تماس بگیرید.

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.