رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

 

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98-تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98
تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

 

در کنکور 98  همچون سال های گذشته ، بخشی از نمره نهایی هر داوطلب را تاثیر سوابق تحصیلی او تشکیل می دهد . موضوع تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 ، بحث تازه ای نیست و چندین سال است که با هدف حذف تدریجی کنکور سراسری ، نمرات نهایی امتحانات دو سال پایانی دانش آموزان در دبیرستان ، به طور مستقیم در نتیجه کنکور داوطلبان تاثیر گذار بوده است . ولیکن  نحوه و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال های گذشته ،  تغییرات زیادی داشته  است. از جمله  می توان به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98  حدود  30 درصد و همچنین تغییر در قطعی و یا مثبت بودن تاثیر معدل اشاره کرد . با توجه به اعلام رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در اطلاعیه مورخ 26 / 6 / 97  نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98  حداکثر 30 درصد خواهد بود .

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

با توجه به تغییرات کنکورسراسری 98 در نحوه اعمال سوابق تحصیلی و با توجه به اینکه داوطلبان جهت برنامه ریزی کنکور سراسری 98  می بایست  از نحوه تاثیر معدل آگاهی یابند، در این مقاله به تاثیر معدل در کنکور سراسری 98  و ارائه راهکارهایی برای داوطلبین  با معدل پایین می پردازیم .مشاوران مجرب سامانه صدای سنجش ، از ضوابط و شرایط ورود به دانشگاه و پذیرش آن  و همچنین تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 ،  اطلاعات جامعی دارند. از طریق سیستم مشاوره تلفنی ، میتوانید پاسخ سوالات تحصیلی خود را دریافت نمایید .جهت مشاوره و اطلاع از تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 در سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

همانطور که می دانیم کنکور سراسری  رقابت بزرگی در میان داوطلبان می باشد . به نحوی که هر ساله داوطلبان زیادی  هستند که در دروس امتحانات نهایی دبیرستان خود نمره 20 کسب می کنند اما داوطلبان بسیار کمی می توانند به 100 درصد سوالات یک درس کنکور سراسری پاسخ صحیح دهند .

متقاضیان به این نکته توجه بفرمایند داوطلبی که جهت کسب درصد بالای 50 در دروس عمومی و درصد بالای 40  در دروس اختصاصی کنکور سراسری برنامه ریزی نماید ،  نیازی نیست نگران تاثیر قطعی معدل  باشد .

داوطلب گرامی  جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهام ،  با واحد پاسخگویی صدای سنجش  تماس حاصل نمایید .

از دو سال پیش وزارت آموزش و پرورش برای داوطلبینی که نگران پایین بودن معدل خود در امتحانات نهایی بودند پیشنهاد طرح ترمیم معدل را داد . متقاضیان با شرکت در این طرح ، می توانند در دروسی که نمره نهایی پایینی کسب نموده اند مجددا امتحان بدهند و درصورت کسب نمره بالاتر، نمره جدید کسب شده ملاک سازمان سنجش در تاثیر سوابق تحصیلی خواهد بود .

جهت اطلاع از جزئیات طرح ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ،با مرکز کنکور صدای سنجش تماس برقرار نمایید .

 

مشمولان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

 

شرکت کنندگان در کنکور سراسری 98 شامل دو گروه می باشند :

گروه اول داوطلبان نظام قدیم می باشند یعنی افرادی که قبل از سال تحصیلی 97 – 98 فارغ التحصیل  گردیده اند . از بین این داوطلبان صرفا افرادی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته اند مشمول تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی دیپلم شده و افرادی که پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد گرفته اند مشمول تاثیر 5 درصدی سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ( چهارم دبیرستان ) می گردند .

گروه دوم داوطلبان نظام جدید می باشند که اولین سری از فارغ التحصیلان هستند که در ثبت نام کنکور سراسری 98 شرکت می نمایند . با توجه به اینکه برای این گروه از داوطلبان امتحانات نهایی پایه یازدهم برگزار نشد ،  لذا تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی صرفا شامل نمرات امتحان نهایی پایه دوازدهم خواهد گردید .

نکات تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98

نکته مهم 1 : تاثیر کامل سوابق تحصیلی  برای داوطلبانی خواهد بود که در رشته تحصیلی خود در دبیرستان کنکور می دهند . در صورت تغییر رشته تاثیر سوابق تحصیلی کمتر شده و برای دیپلمه های فنی و کاردانش تاثیر صفر درصدی سوابق تحصیلی داریم .

نکته مهم 2 : مطابق شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 ، کلیه داوطلبین سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران 25 درصدی و سهمیه ایثارگران 5 درصدی بر طبق مفاد ذکر شده ، مشمول سوابق تحصیلی خواهند گردید .

اگر چنانچه ابهامی در زمینه نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 دارید، می توانید سوالات خود را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی از مشاوران واحد پاسخگویی صدای سنجش بپرسید و مشاوره بگیرید.

کاربر گرامی جهت اطلاع دقیق از تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 ، می توانید با شماره تلفن واقع در سایت  مرکز مشاوره کنکور سراسری صدای سنجش تماس تلفنی برقرار نموده و مشاوره  بگیرید .

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

مطالب مرتبط: 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

تاثیر معدل در کنکور 98

تاثیر قطعی معدل در کنکور سراسری 98

سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

منابع کنکور سراسری تجربی 98 

منابع کنکور سراسری ریاضی 98 

منابع کنکور سراسری انسانی 98 

انتخاب رشته ریاضی

راهنمای انتخاب رشته تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی 

انتخاب رشته کنکور زبان

انتخاب رشته هنر

نحوه سهمیه بندی در کنکور 98

سامانه مشاوره و هدایت تحصیلی

روش صحیح تست زنی کنکور

شماره تلفن مشاوره تحصیلی کنکور صدای سنجش

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره انتخاب رشته صدای سنجش

نحوه سهمیه بندی در کنکور

 تاثیر سهمیه مناطق و ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .