رزرو وقت مشاوره

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


  منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • پاسخگویی سریع
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • 0 هزار تومان

ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

دانشگاه فرهنگیان-دانشگاه تربیت معلم-دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را دارند ، به این صورت است که اسامی چند برابر ظرفیت متقاضیان ثبت نام دانشگاه تربیت معلم  بعد از مرحله انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور  اعلام می گردد و سپس  مصاحبه حضوری انجام می شود.همواره سوالات مختلفی درباره ثبت نام دانشگاه تربیت معلم، برای متقاضیان ورود به این دانشگاه ایجاد میگردد که سامانه صدای سنجش پاسخگوی سوالات شما می باشد.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی می باشد که هدف از بنیان این دانشگاه ،تربیت دبیران کارآزموده برای سطوح های مختلف تحصیلی به شمار می رود.

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

در کشور ما مراکز دانشگاهی تربیت معلم ، شامل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان می گردد که این دانشگاه ها وظیفه تربیت و پرورش  دبیران را برعهده دارند . افراد پذیرفته شده در دانشگاه تربیت معلم شاغل محسوب گردیده و در دوران دانشجویی از حقوق دانشجویی بهره مند می شوند.تنها راه ثبت نام و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان از طریق شرکت در کنکور و انتخاب رشته کنکور سراسری است .

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دارا بودن تابعیت ایرانی

اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون جمهوری اسلامی ایران

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم سو سابقه محکومیت جزایی و کیفری

داشتن سلامت کامل روانی و جسمانی از طریق معاینات پزشکی و انجام مصاحبه تخصصی

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر ، دخانیات و الکل

برخورداری از اخلاق و رفتار نیکو و حسن شهرت متناسب با شآن معلمی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

1-متقاضیانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشند و معدل کل دیپلم آنها بالای 15 می باشد و دارای شرایط سنی 22 سال تمام هستند می توانند در انتخاب رشته کنکور سراسری، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نمایند .در اطلاعیه جدید آموزش و پرورش کشور ،شرایط سنی داوطلبان ثبت نام  دانشگاه فرهنگیان از 20 سال تمام به 22 سال تمام تغییر یافته است.

2-داوطلبان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان ، در زیرگروه مربوطه در کنکور سراسری می بایست  تراز بالای 6500 را کسب نمایند.

تبصره 1:دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای ، دیپلم دوره متوسطه را باید با معدل کل حداقل 15 گذرانده باشند.

تبصره 2:محاسبه سن هر داوطلب با توجه به مندرجات در اصل شناسنامه است که در کنکور سراسری ثبت نام می کند ، لذا تغییراتی که بعد از ثبت نام در کنکور ، در تاریخ تولد داوطلب بوجود می آید قابل قبول نیست و در صورت قبولی در آزمون ،قبولی ملغی می گردد.

تبصره 3:خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی داوطلب نمی افزاید.

سهمیه بومی گزینی

سهمیه بومی گزینی نقش به سزایی در انتخاب رشته دانشگاه تربیت معلم دارد و هر داوطلب حق انتخاب رشته محل های مربوط به استان بومی خود را دارد .ملاک های تعیین استان بومی داوطلبان به شرج زیر است:

-در صورتی که محل دریافت مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم و محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید در یک شهر و یا استان باشد داوطلب بومی آن استان  به حساب می آیند.

-در صورتی که محل دریافت مدرک تحصیلی سه سال آخر متقاضی در یک بخش ،شهر و یا استان نباشد ، استان محل تولد داوطلب به عنوان استان بومی وی در نظر گرفته می شود .

-متقاضیانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده باشند و استان محل تولدشان به عنوان استان بومی در نظر گرفته می شود.

– متقاضیانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده باشند و استان محل تولدشان در خارج از کشور باشد استان بومی این داوطلبان تهران خواهد بود.

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش جهت تامین نیروی انسانی از میان داوطلبان واجد شرایط در مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند به ادامه تحصیل در این دانشگاه  بپردازند .پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو ویژه داوطلبان آزاد به صورت محدود خواهد بود.

شرایط ثبت نام متقاضیان دانشگاه تربیت معلم ویژه شاغلین رسمی و پیمانی

در زمان ثبت نام شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی وغیردولتی ، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هریک از دوره های کاردانی و بالاتر را داشته باشند.

داوطلبانی که مدرک کارشناسی و بالاتر دارند ، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون ، به شرط ادامه اشتغال در آموزش و پرورش برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی است

پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کد رشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره  درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم با سامانه تخصصی صدای سنجش تماس حاصل نمایید.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

مطالب مرتبط:

چگونه کنکوری درس بخوانیم

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم

برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور تجربی

کنکور سراسری تجربی

بهترین منابع کنکور تجربی

ثبت نام کنکور سراسری

شرایط شرکت در کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

کنکور سراسری ریاضی

بهترین منابع کنکور ریاضی

سوابق تحصیلی کنکور

برنامه ریزی کنکور

منابع کنکور

رشته های علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

کنکور سراسری تجربی

کنکور سراسری ریاضی

کنکور سراسری انسانی

تاثیر سهمیه مناطق و ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری

کنکور سراسری زبان

کنکور سراسری هنر

منابع کنکور سراسری تجربی

منابع کنکور سراسری ریاضی

منابع کنکور سراسری انسانی

معرفی رشته فیزیوتراپی

معرفی رشته دامپزشکی

معرفی رشته دندانپزشکی

معرفی رشته روانشناسی

معرفی رشته حقوق

 

بسته مشاوره تحصیلی

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • 0 هزار تومان

3 comments

 1. سلام مربوط به کنکور 98 است؟

 2. سلام وسپاس از چندسایتی که من سر زدم سایت شما بهتر وکاربردی راهنمایی کرده بود
  بازم سپاس

 3. سلام من متولد 76 هستم 20.8.76 میخوام سال بعد رشته انسانی کنکور بدم ولی تربیت معلم نمیتونم چون سنم بالاست این شرط سنی قبلا 24 بود والان به 22 رسیده انصاف نیست کاش میشد یه فرصت درسال 99 به متولدین 76 داده بشه خواهش میکنم رسیدگی کنید یکم به فکر افرادی باشید که علاقه دارن و فرصت میخوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.