رزرو وقت مشاوره

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


  منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • پاسخگویی سریع
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • 0 هزار تومان

معرفی رشته دندانپزشكي

رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی
رشته دندانپزشکی

با توجه به اینکه هرنوعی از عفونت در ناحيه دهان بخصوص عفونت ناشي از بيماري‌هاي  دندان و لثه و چركي كه ما بين فاصله دندان و لثه ایجاد می شود ، مي‌تواند وارد جريان خون شده و گاهی باعث سكته قلبي و سکته مغزي حتي مرگ هم بشود. امروزه  بسياي از بيماري‌ها را میتوان  در مراحل اوليه شناخت و از پيشرفت آن جلوگيري کرد. در عصر حاضر رشته  دندانپزشكي دانشي است كه سلامتی  دهان و دندان  را سبب می شود و سلامتی  جسم و روح و زيبايي ظاهری   را تأمين مي‌كند. امروزه به کمک این علم  مي‌توان بسياي از بيماري‌ها را در مراحل اوليه شناخت و درمان کرد .مشاوران صدای سنجش شما را در انتخاب و معرفی رشته دندانپزشکی یاری می نمایند.

مشاوره رشته دندانپزشکی

جهت  مشاوره و معرفی رشته دندانپزشکی

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

تحصیل در رشته دندانپزشکی

رشته‌ دندانپزشكي‌ در مقطع‌ دكتراي‌ عمومي‌  پيشگيري‌ و درمان‌ بيماري‌هاي‌ دهان‌ و دندان‌ را آموزش‌ مي‌دهد. اين‌ مقطع‌ داراي‌ دو دوره‌  2 و 4 ساله‌ است‌. دانشجويان‌ در 2 سال‌ اول‌ آموزش  واحدهایي‌ از جمله  فيزيولوژي و  ژنتيك‌ و آناتومي‌، بافت‌شناسي‌، بيوشيمي‌ و ميكروب‌شناسي‌ و ايمني‌شناسي‌ را مي‌گذرانند و بعد از 2 سال‌  دوره‌ تخصصي‌ دندانپزشكي‌ را می گذرانند و دروس‌ اختصاصي‌ شامل ‌ ارتودنسي‌،  آسيب‌شناسي‌ فك‌ و دهان‌، ‌ ترميمي‌ و مواد دنداني‌ ، اندودنتيكس‌ و راديولوژي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌  و پروتزهاي‌ ثابت‌ و اكلوژن‌، پروتزهاي‌ متحرك‌ و فك‌ و صورت‌، پريودنتولوژي‌، جراحي‌ دهان‌ و فك‌ و صورت‌  ، بيماري‌هاي‌ دهان‌ و دندان‌، ، دندانپزشكي‌ كودكان‌ را مي‌گذرانند. و در این مرحله  بيماري‌هاي‌ دهان‌ و دندان‌ را تشخيص‌ داده‌ و نسبت‌ به‌ درمان‌ آنها اقدام‌ می كنند.

 

توانايي‌ها و موقعیت شغلی :

يك‌ دندانپزشك‌ عمومي‌ در عین حال که به درمان می پردازد هنر خود را نیز به کار می گیرد زیرا  در هنگام ساخت‌ و ترميم‌ دندان‌ و نیز ‌ تراش‌ دندان‌، رديف‌ كردن‌ و موارد ديگر بسیار هنرمندانه عمل می کند . دانشجوي‌ رشته‌ دندانپزشکی  بايد از دست‌هاي  توانمند برخوردار باشد زیرا که  بسياري‌ از كارهاي‌ رشته دندانپزشكي‌ از تراش‌ ‌ تا بازسازي‌ دندان‌  و همچنین  كارهاي‌ ظريف‌ دندانپزشكي‌ به‌ دست‌هايي‌ توانا  و هنرمند نیازمند است .امروزه‌ در كشور ما فرصت‌هاي‌ شغلي‌  براي‌ دندانپزشكان‌ محدودتر شده‌ است‌ .يكي‌ به علت پيشرفت‌ بهداشت‌  و ديگری به دلیل اینکه  اخيرا  تعداد دندانپزشكان‌ افزايش‌ يافته‌ است‌. ‌

درس های رشته دندانپزشکی :

دروس‌ پايه‌:

فيزيك‌ پزشكي‌، بيوشيمي‌ نظري‌ و  بيوشيمي‌ عملي‌، آناتومي‌ نظري‌ و  آناتومي‌ عملي‌، ژنتيك‌ انساني‌  ، بافت‌شناسي‌ انساني‌ نظري‌ و  بافت‌شناسي‌ انساني‌ عملي‌، فيزيولوژي‌ نظري‌ و فيزيولوژي‌ عملي‌، ميكروب‌شناسي‌ نظري‌ و  ميكروب‌شناسي‌ عملي‌، بهداشت‌ عمومي‌ و  جنين‌شناسي‌ عمومي‌ ، آسيب‌شناسي‌ عمومي‌، اكولوژي‌ محيط‌ زيست‌ ، ايمني‌شناسي‌ نظري‌ و  ايمني‌شناسي‌ عملي‌، آمار پزشكي‌ و دندانپزشكي‌ و روش‌ تحقيق‌.

دروس‌ تخصصي‌:

 پروتز كامل‌ ، مواد دنداني‌، راديولوژي‌ دهان‌، كالبدشناسي‌ و مورفولوژي‌ دندان‌ فارماكولوژي‌،  پروتز ثابت‌ ، بيماري‌هاي‌ دهان‌ و تشخيص‌، پريودنتولوژي‌، جراحي‌ فك‌ و دهان‌، اندودنتيكس‌ ، بهداشت‌ دهان‌ و پيشگيري‌، تغذيه‌، دندانپزشكي‌ ترميمي‌  و بيماري‌هاي‌ دروني‌، ارتودنسي‌، گوش‌ و حلق‌ و بيني‌، پروتز پارسيل‌ و  بيماري‌هاي‌ رواني‌، دندانپزشكي‌ كودكان‌، نظام‌ پزشكي‌ و طب‌ قانوني‌، جنين‌ و بافت‌ شناسي‌ فك‌ و دهان‌  و بيولوژي‌ دهان‌، آسيب‌شناسي و ‌سمينار آسيب‌شناسي‌ و  دندانپزشكي‌ جامعه‌نگر .

مطالب مرتبط:

معرفی رشته مددکاری اجتماعی

معرفی رشته دندانپزشکی

معرفی رشته فیزیوتراپی

معرفی رشته دامپزشکی

 

 

بسته مشاوره تحصیلی

 • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
 • 0 هزار تومان

3 comments

 1. در مورده دندان پزشکی

 2. مشاوره در مورد دندان پزشکی

 3. mosgavere dandan pezeshki

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.