رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

کنکور سراسری پزشکی

امروزه یکی از بهترین جایگاه های اجتماعی و مشاغل پر در آمد مربوط به پزشکان است به همین دلیل این امر سبب شده است تا بسیاری از افراد به دنبال راهی برای قبولی در رشته های پزشکی باشند اما متقاضیان باید بدانند که برای رسیدن به این هدف قطعا راهی سخت را انتخاب کرده اند . تعداد شرکت کنندگان کنکور تجربی هرساله در حال افزایش است و محدودیت های پذیرش نیز در این رشته ها افزایش داشته است به همین دلیلی رقابت سنگینی برای قبولی آنها وجود دارد گ متقاضیانی که به دنبال قبولی در کنکور پزشکی هستند حتما باید برنامه ریرس بسیار مناسبی داشته باشند .

امروزه تغییرات بسیاری در نظام آموزشی به وجود آمده در آینده نیز شاهد بیشتر شدن این تغییرات خواهیم بود . تاکنون زمزمه هایی مربوط به حذف کنکور سراسری به گوش میرسد که باعث گمراهی بسیاری از متقاضیان شده است . در ادامه ی این مطالب به توضیحات بیشتر و کاملتری در خصوص کنکور پزشکی خواهیم پرداخت پس برای کسب اطلاعات تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

کنکور پزشکی

زمان و چگونگی ثبت نام در پزشکی

همانگونه که میدانید رشته ی پزشکی جزو زیر گروه ها یک رشته ی تجربی است پس برای وارد شدن به این رشته آزمونات جداگانه برگزار نمی شود و تنها متقاضیان با برخورداری از شرایط و ضوابط کنکور سراسری می تواند شانس خود را برای پذیرش در این رشته امتحان کند .

معمولا نام نویسی افراد در کنکور سراسری در اوایل بهمن ماه هرسال برگزار می شود و از 12 الی 20 بهمن ادامه دار است . اما تاکنون بازده زمانی ای برای ثبت نام کنکور پزشکی اعلام نشده است اما باتوجه به روال سالیان گذشته ممکن است در نوبت دوم بهمن ماه اغاز شود .

توجه داشته باشید طی هر سال زمان مجددی برای ثبت نام افراد جا مانده در کنکور سراسری مشخص می شود . اما ثبت نام خور را در روز های پایانی انجام ندهید زیرا را ترافیک های سنگین سامانه ای و سردرگمی و هاله ای از ابهام مواجه خواهید شد . زمان تمدید ثبت نام کنکور سراسری تنها به داطولبانی اختصاص دارد که از دوره اول نام نویس یجا مانده همچنین توجه داشته باشید ثبت نام دوباده از 10 اسنفد الی 13 اسنفند ماه ادامه دارد .

کنکور سراسری توسط سازمان سنجش برکطار می شود . به همین دلیل تمامی مراحل کنکور سراسری متاعق به این سازمان است ، ثبت نام در کنکور سراسری نیز از طریق سامانه ی سازمان سنجش به نشانی sanjesh .org انجام می شود .

گام های نام نویسی در کنکور پزشکی

اخذ کد عملکرد تحصیلی از طریق سامانه ی دیپ

پرداخت تمامی هزینه ها و انجام مراحل ثبت نام و اخذ سریالی مربوط به نام نویسی

قرار دادن عکس 3×4

تکمیل نمودن کلیه ی اطلاعات خواسته در فرم های نام نویسی

اخذ کد های رهگیری و شماره پرونده ها

متقاضیان برای رسیدن به موفقیت در کنکور پزشکی باید به چه مواردی توجه کنند ؟

اگر علاقه مند به تحصیل در رشته ی پزشکی هستید باید برنامه ریزی را در کار خود قرار دهید ، افراد برای کسب موفیقیت در هز زمینه ای نیازمند برنامه ریزی و انجام دیگر موارد اختصاصی باتوجه به اهدافشان هستند ، موفقیت در کنکور پزشکی نیز به همین شیوه است در ادامه به نکات مهمی در خصوص قوبلی افراد در کنکور پزشکی خواهیم پرداخت .

برنامه ریزی برای پذیرش در کنکور سراسری پزشکی

برای تحصیل در رشته ی پزشکی ملزم می باشید ابتدا هدف خود را تعیین نمایید . تعیین هدف به این منظور است که فرد می خواهد در چه رشته ای و در کدام دانشگاه تحصیل کند . از طریق نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ابتدا درصد متقاضیان سال های گذشته را بررسی و سپس یادداشت کنید و درصد خود را از متقاضیان دیگر بیشتر بگیرید . شرایط خود را در نظر بگیرید و برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید .

برای بکار گیری یک برنامه ریزی مناسب و دقیق ابتدا باید از هدف های کوچک به اهداف بزرگ برسید ، به گونه ای که پس از رسیدن به هدف های کوچک کم کم به هدف اصلی نزدیک شوید .

نحوه سوالات کنکور سراسری پزشکی

همه ی افراد مطلع هستید که سوالات کنکور پزشکی به طور تستی است و اگر پاسخ سوالی به به صورت نادرست وارد نمایند نمره منفی برای آنها در نظر گرفته می شود .  متقاضیان ملزم می باشند فقط پاسخ سوالات را از بین گزینه های ارائه شده انتخاب کنند .

ثبت نام رشته داروسازی بدون کنکور

رشته پروتز دندان بدون کنکور

مزیت های مدیریت زمان در آزمون

افراد برای موفق شدن در کنکور پزشکی علاوه بر تعیین اهداف و برنامه ریزی و افزایش مهارت تست زنی نیازمند مدیریت زمان نیز  هستند زیرا مدت زمان پاسخگویی شما در کنکور پزشکی محدود می باشد و این مدت زمان سبب به وجود آمدن یک رقابت سخت در بین متقاضیان شده است .

اگاهی از رتبه های قبولی سال های گذشته در رشته پزشکی

شاید این سوال در ذهن بسیاری از شما متقاضیان شکل گیرد که دریافت اطلاعات از رتبه های سال قیل چه کمکی به شما می کند ، اطلاع از این رتبه ها باعث می شود که از جزئیات موجود در هر یک از زیر گروه ها مطلع شوید . به گونه ای که به بررسی کارنامه ی قبولی افراد در رشته های پزشکی می‌پردازید بدانید که رتبه پذیرش آنها با دیگر سهمیه ها متفاوت است .

بودجه بندی و بررسی کنکور پزشکی سال های قبل

معمولا طراحی سوالات کنکور از کتاب ها و بخش هایی است که ابتدا از سوی سازمان سنجش اعلام می شود . در تحلیل و بررسی کنکور تجربی طی چند سال اخیر شاهد تغییراتی بوده ایم ، این تغییرات بیانگر پیروی سوالات از یک روش است ، پس برای اطلاع از میزان اهمیت و ارزش سوالات با به مطالعه ی دقیق کتاب و مباحث بپردازید .

برای رسیدن به موفقیت در کنکور پزشکی باید به موارد گفته شده توجه بیشتری داشته باشید و شرایط را به گونه ای برای خود رقم بزنید تا بتوانید از این رقابت سخت ک نفسگیر به رضایت و سربلندی خارج شوید .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.