رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

آقایان در چه سن و سال مشمولین به انجام خدمت سربازی می شوند ؟

همانگونه که مطالب قبلی نیز گفته شد کسری خدمت سربازی کلیه ی آقایانی که به سن 18 سال تمام برسند مشمولین کسری خدمت سربازی می شوند . در برخی کشور ها مانند : شرایط کسری خدمت سربازی کوبا و میانمار خدمت سربازی نیز برای خانم ها هم اجباری می باشد ، اما در دیگر کشور ها انجام کسری خدمت سربازی نظام وظیفه به صورت کاملا اختیاری و داوطلبانه صورت می گیرد تنها مسئولین آن کشور در زمان نیاز از افراد در خواست اعزام می کنند .

 

کسری خدمت سربازی نظام وظیفه

 

افرادی که شرایط معافیت ندارند چه اقدامی برای کسری دوره خدمت سربازی انجام می دهند ؟

در کشور ما ایران انجام خدمت سربازی برای کلیه ی آقایان اجباری است و برای خانم ها خدمت سربازی وجود ندارد ، برخی از مشمولین به علت بروز مشکلات امکان معافیت از سربازی را دارند ، توجه داشته باشید گروهی دیگر از مشمولین نیز میتوانند از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند .

مشمولینی که از شرایط معافیت سربازی برخوردار نمی شوند قطعا بدنبال کسری خدمت سربازی خواهند رفت ، در ادامه ی مطالب توضیحات بیشتری را در خصوص کسری خدمت سربازی ارائه خواهیم داد . یکی از اصلی ترین و مهمترین شرایط غیبت نداشتن فرد مذکور است .

 

کسری خدمت سربازی چیست؟

همانطور که آگاه هستید و در قسمت های قبلی گفته شد خدمت سربازی یکی از دوره هایی که برای تمامی آقایانی است که به سن 18 سال قانونی رسیده باشند . همچنین برخی از مشمولینی که از وضعیت خود اطلاع ندارند میتوانند با مراجعه به سایت سازمان نظام وظیف با وارد کردن اطلاعات شخصی خود وضعیت خدمت خود را بررسی نمایند .

طی کردن دوره خدمت سربازی زمان های متفاوتی برای هر یک از افراد دارد ، برخی از مشمولین امکان خرید خدمت سربازی را ندارند و با دریافت معافیت میتوانند در خدمت سربازی حضور نداشته باشند اما گروهی دیگر از کسری خدمت سربازی برای گذراندن این دوره 2 ساله استفاده میکنند آنها با اخذ کسری خدمت مدت زمان خدمتی خود را کاهش میدهند .

 

انواع شرایط کسر خدمت سربازی

باتوجه به قوانین و مقررات منتشر شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ، انواع متفاوتی از کسری های خدمت سربازی به شرح زیر است :

کسرخدمت ایثارگران

1کسر خدمت فرزند

2کسر خدمت نخبگان (داوطلبین واجد این شرایط باراهنمای دریافت پروژه آشنایی کافی را داشته باشند.)

3کسر خدمت مشمولین و سربازان جانباز

4کسر خدمت متاهلین

5کسر خدمت بسیج

 

قوانین و مقررات کسری خدمت سال 1403

در زمان دریافت کسری خدنا سربازی به این نکته توجه داشته باشید که این کسری تنها شامل حال افرادی می شود که در حال انجام وظیفه باشند ، سازمان نیرو های مسلح موظف است در صورتی کسری خدمتی را به افراد ارائه دهد که ابتدا گواهی حین خدمت دریافت کند پس از دریافت گواهی کسری خدمت فرد را در سامانه های وظیفه عمومی ثبت می نماید .

توجه داشته باشید یکی از مهمترین قوانین برای دریافت نداشتن غیبت در زمان انجام وظیفه است .

 

 

 

شرایط و ضوابط کسری خدمت برای ایثارگران

گروهی از مشمولین هستند که سابقه ی ایثارگری خانواده های آنها به حد معمول نمی رسد ، بر اساس قوانین منتشر شده از سوی ستاد کل نیرو های مسلح این دسته از افراد میتوانند از کسری خدمتی در این زمینه استفاده نمایند . ایثارگرانی که نمیتوانند معافیت از خدمت دریافت کنند این امکان را دارند تا برای کسری خدمت سربازی اقدام کنند .

توجه داشته باشید اگر رزمنده مورد نظر سابقه حضور در جبهه و جانبازی داشته باشد ، اگر این شرایط سبب معافیت یک فرزند شود کلیه ی سازمان های مورد نظر باید به صورت جداگانه مدت زمان جبهه و جانبازی او را جمع کنند و به سازمان وظیفه عمومی اعلام نمایند .

توجه کنید اگر جمع مدت زمان جبهه و جانلازی والدین به حد کافی برای نعافیت یک فرزند نرسد فرد ایثارگر میتواند برای فرزند خود درخواست کسر خدمت کند که بازهم سازمان های مورد نظر باید جمع مدت زمان های جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی اعلام نماید و سپس برای او کسری خدمت صادر میگردد .

بند 1 : آن گروه از خانواده هایی دارای فرزند همسر و چند قلو هستند ، باید به صورت همزمان آنها انجام شود اما این امکان وجود دارد تا کسری خدمیت بین آنها تقسیم شود .

بند 2 : کلیه ی مشمولین ایثارگر در صورت نداشتن غیبت باتوجه به درصد جانبازی و هر ماه اسارت و رزمندگی میتوانند به مدت 12 روز کسری خدمتی داشته باشند .

ثبت نام دانشگاه افسری کوثر

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

 

برخی از افراد نوظف هستند خدمت سربازی خود را در مناطق محروم و عملیاتی طی کنند . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه کسری خدمتی را نیز برای این افراد در نظر گرفته است ، این کسری سربازی شامل افرادی می شود که در منطق جنگی ، عملیاتی ، امنیتی ، محروم و بد آب و هوا خدمت میکنند .

1دوره خدمت سربازی این افراد باتوجه به اخرین تغییرات صورت گرفته سازمان نظام وظیفه به شرح زیر می باشد :

2دوره خدمت سربازی در مناطق عملیاتی 21 ماه
3دوره خدمت سربازی در مناطق بد آب و هوا 21 ماه
4دوره خدمت سربازی در مناطق امنیتی 17 ماه

 

شرایط کسر خدمت در صورت داشتن فرزند

باتوجه به آخرین تغییرات اتخاذ شده از سوی سازمان نظام وظیفه مشمولانی که متاهل و شامل فرزند هستند
کسری خدمتی برای آنها وجود دارد این کسری اخرین بر اساس نهایی ترین تصمیم سازمان نظام وظیفه به مدت 3 ماه است .

 

 

قوانین و مقررات کسر خدمت مشمولان و سربازان جانباز

باتوجه به اخرین تغییرات صورت گرفته و آیین نامه های منتشر شده از سوی سازمان وظیفه عمومی کسری خدمتی نیز برای مشمولین و سربازان جانبازان در صورت گرفته اند ، بر اساس آیین نامه های سازمان نظام وظیفه عمومی به ازای هر درصد جانبازی 63 روز کسری سربازی برای فرد در نظر گرفته می شود .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.