خانه / کنکور سراسری / مشاوره کنکور سراسری / ضرایب دروس کنکور ریاضی

ضرایب دروس کنکور ریاضی

ضرایب دروس کنکور ریاضی چیست ؟

کنکور رشته ی ریاضی پس از کنکور گروه های ازمایشی علوم تجربی یکی از پر مخاطب ترین گروه آزمایشی به شمار می رود ، همچنین طی سال های اخیر کنکور رشته ی ریاضی داوطلبان بسیاری را به خود اختصاص داده است .

کنکور رشته ی ریاضی به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم بندی می شود که سوالات طراحی شده برای هر بخش در قالب دفترچه های جداگانه ای قرار گرفته است که در اختیار داوطلبین گرامی قرار میگیرد .

هم دفترچه ی عمومی و هم دفترچه ی تخصصی کنکور سراسری رشته ی ریاضی از تعدادی دروس مانند ادبیات فارسی ، دینی ، شیمی ، فیزیک و ریاضی و غیره … تشکیل شده است که هر یک از دروس باتوجه به اهمیت و میزان تاثیر گذاریشان با یک ضریبی در یکی از زیر گروه ها قرار میگیرند .

 

ضرایب دروس کنکور ریاضی

آگاهی از ضرایب دروس کنکور ریاضی این امکان را به شما می دهد تا برنامه ریزی دقیق تر و موثر تری برای کنکور سراسری داشته باشید بدانید که بیشترین تمرکز خود را بر روی چه دروسی بگذارید تا بتوانید از این رقابت سر سخت سر بلند بیرون بیآیید .

کنکور سراسری ریاضی دارای سه زیر گروه است ، ضرایب دروس عمومی در کلیه ی زیر شاخه های گروه ازمایشی با یکدیگر برابر است و تنها تفاوت در ضریب های دروس اختصاصی می باشد . به همین دلیل اختلاف متقاضیان کنکور سراسری ریاضی در کارنامه ی نخست شاهد نمره و رتبه های متفاوت در هر زیر گروه است .

 

معرفی رشته مهندسي كامپيوتر

روش صحیح تست زنی کنکور

ضرایب دروس عمومی کنکور سراسری ریاضی

هرکدام از دروس کنکور ریاضی دارای ضرایب مشخصی هستند ، اما داوطلبان باید توجه داشته باشند که حتما پیش از برگزاری آزمون از تمامی این ضرایب مطلع شوند . بعد از آغاز کنکور ریاضی دفترچه ی عمومی نخستین دفترچه ای است که این راستا در اختیار متقاضیان قرار میگیرد تا پاسخ های نهایی خود را به ثبت برسانند .

ضرایب دروس عمومی کنکور ریاضی از جمله : ادبیات فارسی ، عربی ، معارف اسلامی و زبان خاجه در کلیه ی زیر گروه های آزمایشی ریاضی و تجزبی و انسانی و هنر و زبان به صورت برابر هستند . در جدولی که در ادامه در اختیارتان قرار می دهیم تمامی ضرایب دروس عمومی کنکور ریاضی گفته شده است .

 

 ادبیات فارسی : چهار
عربی : دو
معارف اسلامی : سه
زبان خارجی : دو

 

توجه کنید که ضرایب درس معارف برای کلیه ی اقلیت های مذهبی مانند : کلیمی ، زرتشتی ، مسیحی و همچنین ضرایب تمامی دروس زبان خارجی برای داوطلبان که به سوالات متفرقه پاسخ دهند نیز ضرایب هیچ تغییری نمیکند و تماما طبق گفته ی فوق محاسبه می شود .

داشتن یک برنامه ریزی دقیق و منظم در کیفیت بهبوبد عملکرد افراد تاثیر فراوانی دارد و سبب موفقیت هزچه بیشتر متقاضیان در کنکور سراسری می شود .

ضرایب دروس اختصاصی کنکور سراسری ریاضی

حتما شما هم شاید شنیده باشید که دروس تخصصی رشته ی ریاضی مانند : فیزیک و شیمی ریاضی بیشترین میزان تاثیر گذاری را در کنکور ریاضی بزای افراد دارند برای اطلاع از ضرایب می توانید از سایت سازمان سنجش اقدام نمایید. . توجه داشته باشید که دروس تخصصی سه یرابر دروس عمومی در کنکور تاثیر گذار هستند .

متفاوت بودن ضرایب زیر گروه های کنکور ریاضی فقط در دروس اختصاصی گروه های آزمایشی هستند . آن گروه از متقاضیانی که علاقه مند به پذیرش شدن در یک رشته مشخص و معین را دارند بهتر می باشد ابتدا زیر گروه مورد نظر خودشان را مشخص کنند و به ضرایب و بودجه بندی کنکور رشته ی خودشان نیز توجه کنند تا بتوانند در کنکور سراسری موفق شوند .

 

ریاضی : زیر گروه یک : چهار، زیر گروه دو : چهار، زیر گروه سه : سه
فیزیک : زیر گروه یک : سه ، زیر گروه دو : سه، زیر گروه سه : دو
شیمی : زیر گروه یک : دو، زیر گروه دو : سه ، زیر گروه سه : سه

کلیه ی ضرایب گفته شده بر اساس دفترچه های نام نویسی کنکور سراسری است ، همانگونه که مطلع هستید دروس تخصصی در مقایسه با دروس عمومی از اهمیت و ارزش سه برابری برخوردار هستند توجه کنید که حتما اعداد را در سه ضرب کنید .

ارزش و اهمیت اگاهی از ضرایب کنکور سراسری ریاضی

مقدار اهمیت و ارزش و تاثیر گذاری هر درس در زیر گروه هایش مشخص می شود ، ضرایب هر درس نیز نشان می دهد که آن دروس از چه اهمیتی برخوردار هستند . متقاضیان نخست ملزم می باشند که از رشته ی مورد نظر خود اطلاعات کافی داشته باشند و همچنین در این راستا باید علاقه مند ی ها و استعداد هایشات را نیز در نظر بگیرند و از حالا به فرصت های شغلی خود در آینده نیز نیم نگاهی داشته باشند .

بنابراین با استفاده از دفترچه های نام نویسی کنکور سراسری مشخص می شود که رشته ی مورد نظر افراد در کدام زیر گروه قرار گرفته است ، افراد با کسب آگاهی در این زمینه میتوانند برنامه ی دقیق و منظم تری برای رسیدن به اهداف خود داشته باشند .

شرایط و ضوابط ضرایب کنکور ریاضی

یکی دیگر از ارزش ها و اهمیت های دیگر ضرایب دروس کنکور ریاضی این است که افراد میتوانند درصد های اکتسابی گروه های ازمایشی خود را به طور حداقل تقریبی محاسبه کنند .

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری در طی زمان تحصیلی خود در ازمون های متعدد ازمایشی شرکت می نمایند که با داشتن هر نوع اطلاعات و آگاهی از ضرایب موجود در زیر گروه های خود میتوانند میزان درصد آزمون خود را محاسبه کنند . توجه کنسد که محاسبه ی درصد آزمون یکی از گام های تحلیل آزمون است .

زمان نخست اعلام عملکزد کنکور سراسری و منتشر شدن کارنامه ی اولیه ی این ازمون رتبه و نمره ی متقاضیان در هر  زیر گروه را نشان می دهند .

تفاوت هایی که در ضرایب هر یک از زیر گروه سبب اختلاف رتبه متقاضی در هر زیر شاخه می شود ، همانگونه که میدانید ملاک و معیار اصلی انتخاب رشته کنکور سراسری رتبه در زیر گروه های رشته مورد نظر است . پس به تمامی متقاضیان توصیه می شود که نخست اهداف خود را برای ادانه ی مسیر مشخص نمایند .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

درباره‌ی sanjeshmoshavere

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

حتما ببینید

رشته سونوگرافی بدون کنکور

رشته سونوگرافی بدون کنکور

مهمترین روش برای وارد شدن به رشته سونوگرافی چیست ؟ افرا چگونه میتوانند در رشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .