رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

طب سنتی یکی از سیستم های پزشکی کامل است که شامل درمان، تشخیص و پیشگیری از بیماری می شود. درمان بیماری های جسمی یا روانی مهارتی است که کسانی که طب سنتی خوانده اند، از آن برخوردارند. طب سنتی در سه شاخه ایرانی، چینی، طب مکمل و داروسازی سنتی ارائه می شود. علاقه مندانی که شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور را دارند می توانند در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای گیاهان دارویی و آموزش طب سنتی ثبت نام کنند.

شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

 

 

تحصیل در رشته پزشکی رایج در ایران چگونه است؟

از سال 1386 دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آموزش طب سنتی را آغاز کردند. این علم در حال حاضر در دانشگاه های ایران تدریس می شود و سالانه دانشجویان بیشتری که شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور را دارند در آن مشغول به کار و تحصیل هستند.

اسامی این دانشگاه ها عبارتند از:

شهید بهشتی طب ایرانی در دانشگاه های تهران، اصفهان، خدمات بهداشتی درمانی مشهد و بابل.

استفاده از طب سنتی ایران صرفا مکمل طب نوین است. داوطلبان در این زمینه به دقت و به طور کامل در مورد بیماری تحقیق می کنند تا درمان هایی را که عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند، تعیین کنند.

معرفی رشته بازار کار علوم آزمایشگاهی

بازار کار رشته دامپزشکی

معرفی رشته اتاق عمل و بازار کار

آشنایی با شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

فرد علاقه مند به طب سنتی باید قبل از ثبت نام در یکی از دانشگاه های که برای اهداف آموزشی، پژوهشی، مشاوره ای و درمانی با شرکت در آزمون ورودی یک بار دیگر در آن تدریس می شود، ابتدا دکتری عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کند. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور می توانید با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید.

50 واحد 28 واحد الزامی، 2 واحد اختیاری و 20 واحد مربوط به پایان نامه باید با موفقیت تکمیل شود تا بتوان مدرک دکتری تخصصی طب سنتی را دریافت کرد.علاوه بر این، دانشجو برای دریافت مدرک دانشگاهی خود باید 16 واحد دروس گریم را بگذراند.

طب سنتی چینی شامل آموزه هایی در طب سوزنی، ماساژ درمانی، طب فشاری و مامایی است. درمان مشکلاتی مانند کمردرد، شب ادراری، چاقی، افسردگی و غیره. تعدادی از موضوعات اضافی است که به دانش آموزان آموزش داده می شود. علاقه مندان به تحصیل در رشته طب سنتی پس از فارغ التحصیلی دارای مدرک دکتری پزشکی عمومی با گرایش طب سنتی می باشند.

رشته های مرتبط و شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

از آنجایی که قبولی در کنکور سراسری رشته پزشکی به سادگی امکان پذیر نیست، ورود به رشته پزشکی سنتی برای متقاضیان سخت خواهد بود.

در نتیجه متقاضی می تواند بدون کنکور در رشته های مختلف از جمله گیاهان دارویی، مهندسی فناوری پزشکی گیاهی، گیاهان دارویی و داروهای کمکی تحصیل کند.

بهترین راه برای تحصیل در این رشته، ثبت نام با شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور است زیرا این دانشگاه ها کلیه رشته های فوق را در سطح کشور ارائه می دهد و پذیرش در هر یک از آن ها با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است.

کسانی که مایل به دنبال کردن حرفه ای در این زمینه ها هستند، می توانند قبل از ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته، ابتدا مدرک کاردانی را کسب کنند. می توانند پس از اخذ مدرک لیسانس در رشته مورد نظر خود مشغول به کار شوند.

چگونگی و شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

در زیر دو روش برای یادگیری تکنیک های طب سنتی آورده شده است.

دانشگاه، اگر می خواهید این رشته را در دانشگاه بخوانید باید در آزمون سراسری تجربی شرکت کنید. پس از قبولی در این آزمون و کسب صلاحیت برای تحصیل در رشته پزشکی یا داروسازی، امیدواریم می توانید گام بعدی را به سمت متخصص شدن در طب سنتی بردارید. اما قبل از شروع مطالعه یکی از سه نوع طب سنتی زیر نظر وزارت بهداشت، ابتدا باید یکی از این دو برنامه را تکمیل کنید.

یکی از راه های تحصیل دانشگاهی در رشته طب رایج شرکت در کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی در کنار کنکور سراسری کارشناسی است.

برای شرکت در این آزمون مدرک لیسانس الزامی است اما محدودیتی در رشته تحصیلی و دانشگاه وجود ندارد.

به عبارت دیگر، علاقه مندان بدون توجه به وضعیت تحصیلی خود می توانند در آزمون شرکت کنند و در صورت کسب نمره کافی می توانند در رشته طب سنتی ثبت نام کنند.

هنرستان فنی حرفه ای و شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

طب سنتی در هنرستان های فنی و حرفه ای آموزش داده می شود. تنها راه کسب تخصص طب سنتی بدون شرکت در آزمون ورودی، مراجعه به این مدارس و ثبت نام در آن است. به دلیل عدم نظارت برخی از موسسات و در نتیجه عدم اعتبار مدارک تحصیلی آن ها، تحصیل در هر موسسه ای مجاز نمی باشد. به همین دلیل، قبل از ثبت نام به شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور فکر کنید.

به یاد داشته باشید که در صورت داشتن مدرک معتبر می توانید به راحتی وارد نیروی کار و کلینیک های سنتی شوید.

موسساتی که به افراد در زمینه طب سنتی آموزش می دهند، آموزش این طب و همچنین گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، کتب آموزشی و سایر ابزارهای طب  رایج و جایگزین، مورد توجه مکاتب طب سنتی است. علاوه بر این، آن ها در پروژه های تحقیقاتی و با سایر دانشگاه ها و مؤسسات علمی در زمینه های مرتبط فعالیت می کنند.

موسسات و آموزشگاه ها و شرایط تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور

فعالیت موسسات آموزشی طب سنتی، آموزش و پژوهش در زمینه گیاهان دارویی، گیاهان معطر، ادویه جات، استخراج ترکیبات گیاهان دارویی، تولید فرآورده های دارویی از گیاهان دارویی، یافتن راه های درمان عوارض کمتر، گردآوری مقالات و کتیبه های علمی، آموزش شاخه های جایگزین طب سنتی ثبت مقالات علمی در مراکز علمی و تحقیقاتی و… از جمله فعالیت های آن ها است.

برای آشنایی بیشتر با این رشته و شرایط ثبت نام می توانید با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند. ابتدا باید از طریق سایت صدای سنجش زمان مشاوره خود را رزرو نمایید.

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.