سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری

سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری

کلیه ی داوطلبان کنکور سراسری رشته ی تجربی ملزم می باشند در مدت زمان های تایین شده برای نام نویسی این آزمون اقدام کنند و شرایط و ضوابط سهمیه ها را نیز مطالعه کنند. تاثیرات سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری یکی از سهمیه های اختصاصی کنکور تجربی است که در ادامه به توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت .
تنها به داوطلبان رشته ی پرستاری تعلق دارد ، سهمیه ی بهیاری تاثیر فراوانی در پذیرفتن متقاضیان در رشته پرستاری دارد و مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است اما افراد توجه داشته باشند که ابتدا باید از شرایط و ضوابط موجود نیز برخوردار باشند تا بتوانند از این سهمیه در کنکور سراسری خود استفاده کنند .

 

سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری

 

چه کسانی مشمول سهمیه بهیاری می شوند ؟

همانگونه که در قسمت قبلی نیز گفته شد سهمیه ی بهیاری کنکور سراسری تنها مختص افرادی است که در کنکور رشته ی تجربی شرکت کرده باشند و قصد تحصیل در رشته پرستاری دانشگاهی را دارند ، رشته ی پرستاری جزو زیر مجموعه ی شماره یک این آزمون است . فقط متقاضیانی میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند که تمامی شرایط خواسته شده برای دریافت سهمیه را داشته باشند ، در ادامه به شرایط دریافت کسب سهمیه نیز اشاره خواهیم کرد .

 

شرایط و ضوابط دریافت سهمیه بهیاری در کنکور سراسری

برخوردار بودن از سلامت کامل جسمانی و روانی

اخذ گواهینامه در حین خدمت در سازمان های دولتی و یا غیر دولتی به مرحله ی تاییدیه دفتر پرستاری محل کار رسیده باشد .

داشتن حداکثر 3 سال سابقه کاری در سازمان های دولتی یا غیر دولتی در زمینه ی دستیار بهیار پس از اخذ مدرک دیپلم بهیاری باتوجه به تاییدیه های دفتر پرستاری مکان خدمتی

برخوردار بودن از دیپلم بهیاری نظام قدیم سازمان آموزش و مروش و یا دیپلم بهیاری نظام جدید آموزشی

اخذ مدرک سه ساله ی دبیرستات به همراه ندرک دوران پیش دانشگاهی که دارای تاییدیه از سوی وزارت آموزش و پروش باشد

شخص نامبرده در زمان گزینش حداقل باید نمره ی 70 را کسب کرده باشد .

کلیه ی داوطلبان کنکور تجربی که قصد ادامه تحصیل در رشتهی پرستاری را دارند میتوانند بند 26 فرم های اینترنتی خود را در زمان نام نویسی کنکور سراسری تکمیل کنند ، این فرم ها مربوط به سهمیه های کنکور سراسری است . همچنین این افراد ملزم می باشند بند شماره ی 31 را که مربوط به مشمولین سهمیه ی بهیاری است را نیز تکمیل کنند و استان و مکان خدمتی خود را در بند 36 ثبت نمایند .

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401

ترمیم معدل کنکور 1400

روش های اختصاصی سهمیه بهیاری در کنکور سراسری

باتوجه به آخرین تغییرات اعمال شده از سوی شورای انقلاب درباره ی سهمیه های کنکور سراسری اینگونه است که  برای فراهم کردن شرایط بهتر و آسان تر پذیرش در جهت ادامه تحصیل افراد کسانی که توانسته اند مدرک دیپلم کار و دانش رشته ی بهیاری را کسب کنند در مدت زمان پنج سال و حداکثر به مقدار پنج درصد از ظرفیت های رشته های محل پرستاری که در دفترچه ی انتخاب رشته کنکور نیز وجود دارد به بهیارانی تعلق میگیرد که واجد شرایط برای استفاده از این سهمیه باشند .

آیا افراد در همه ی مناطق امکان استفاده از این سهمیه را دارند ؟

استفاده از این تسهیلات تنها برای دوره های روزانه به غیر از رشته های محل منطقه های محروم و یا مناطقی که دچار بلاهای طبیعی شده اند و یا افرادی که تعهدی خدمتی دارد ، تنها رشته ی پرستاری است که میتواند از سهمیه ی بهیاری کنکور سراسری استفاده کند و تنها در استان محل فعالیت بهیار مورد نظر اعمال می گردد . داوطلبان اجازه استفاده از سهمیه ی بهیاری کنکور سراسری در دیگر استانی را ندارند در صورتی که فرد مورد نظر از شرایط گفته شده پیروی نکند تاییدیه او لغو و منتفی می شود .

روش های موثر این درس در دوره های روزانه چگونه است ؟

افرادی که در برای دریافت دیپلم بهیاری شرکت میکنند باید به صورت جداگانه در گروه های رشته ی علوم تجربی شرکت کنند و به آزمون بهیاری بپردازند ، بهیاری به صورت کاملا جداگانه دفترچه دارد و از ضریب 4 نیز برخوردار است . روش تاثیر دادن این درس در نمره های کل رشته ی پرستاری برای پذیرفتن در دوره های روزانه با استفاده از سهمیه های بهیاری در کنکور سراسری است که ابتدا به صورت تاثیر مثبت و سپس به صورت قطعی لحاظ می شود .
داوطلبان توجه داشته باشند برای دریافت سهمیه ی بهیاری کنکور سراسری باید از نمره ی حداقل 70 برخوردار باشند .

 

نکات مهم براب سهمیه ی بهیاری کنکور سراسری چیست ؟

متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری را دارند حتما به مطالعه ی این قسمت از مقاله و دیگر قسمت ها بپردازند تا بتوانند با آگاهی لازم در این راه گام بردارند . در این قسمت قصد داریم شما را با دستور العنل هایی که برای پذیر شدگان در
نظر گرفته می شود آشنا کنیم .

استان و محل فعالیت بهیاری برای استان بومی او در نظر گرفته می شود .

داوطلبانی که از سهمیه های بهیاری استفاده نموده اند امکان انتخاب از کد رشته های محل ها در استان های همسایه را نخواهند داشت ، اگر فرد بتواند قبولی کسب کند ولی به این نکته توجه نداشته باشد قبولی او باطل است .

دوران تحصیلی و نظام آموزشی بر اساس آیین نامه های آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و کارشناسی نا پیوسته شورای عالی علوم پزشکی برنامه ریزی می شود .

مدت زمان تعهد خدمت استفاده کنندگان از سهمیه ی بهیاری دو برابر بیشتر از مدت زمان تحصیلشان در سازمان بهداشت و درمان است .

دروسی که توسط دانشجوبان در دوره های بهیاری طی شده است مطابق واحد ها نیست و دانشجو موظف است تمامی دروس مقطع کارشناسی پیوسته را بگذراند .

برنامه ریزی های آموزشی بر اساس برنامه های مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری لحاظ می شود .

برای دریافت و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتدانید با مشاوریت تحصیلی مشورت کنید و از تجربیات و دانش آنها استفاده کنید .

 

 

آیا استفاده از سهمیه بهیاری برای کلیه ی داوطلبان کنکور تجربی ممکن است ؟

پاسخ این سوال خیر است ، زیرا همانگونه که در متن مقاله نیز گفته شد استفاده از سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری فقط به تحصیل کنندگان رشته پرستاری تعلق دارد ‌.

 

آیا افراد برای استفاده نمودن از سهمیه بهیاری در کنکور سراسری باید از شرایطی برخوردار باشند ؟

در متن مقاله نیز به کلیه شرایط دریافت سهمیه بهیاری در کنودر سراسری اشاره کردیم یکی از مهمترین شرتیط استفاده از سهمیه بهیاری داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری در این زمینه است .

حداقل امتیاز کسب شده برای دریافت سهمیه ی بهیاری کنکدر سراسری چند است ؟

حداقل امتیاز کسب شده از سوی داوطلب برای دریافت سهمیه ی بهیاری 70 است زیرا امتیار پایانی ترین فرد پذیرش شده در سهمیه ی مناطق به عنوان حداکثر می باشد برای دریافت توضیحات بیشتر میتوانید به متن مقاله مراجعه کنید .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

About sanjeshmoshaver

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

Check Also

آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه آزاد

آخرین رتبه قبولی اتاق عمل دانشگاه آزاد بر اساس اینکه بررسی آخرین رتبه قبولی اتاق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .