خانه / مدارس / زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

آن دسته از دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در یکی از زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان همانند :

نقاشی ، عکاسی ، گرافیک و‌… هستند میتوانند باتوجه به شرایط و ضوابط انتخاب رشته ی خود را تکمیل نمایند .
گروهی از دانش آموزان مقطع نهم دوره اول متوسطه قصد تحصیل در شاخه هاق متفاوت هنر را دارند ، رشته ی هنر یکی از متنوع ترین زیر شاخه ها را به خود اختصاص داده است .

رشته هنر در دبیرستان در شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش هنرستان تدریس می گردند . تنهه تفاوت تحصیل در رشته های زیر گروه های هنر در هر کدام از این شاخع در تعداد واحد ها می باشد .

به طور معمول در شاخه های کارو دانشی بسیاری از دروس به صورت علمی و پودمانی هستند اما در شاخه ی فنی حرفه ای دروس به صورت آموزشی و علمی می باشند که این موارد چندان تفاوتی را به وجود نمی آورد .

دانش آموزان برای تحصیل و وارد شدن به رشته های هنری در هنرستان ملزم می باشند از شرایط و ضوابط خاصی برخوردار باشند تا امکان تحصیل برای آنها در زیر شاخه های هنر فراهم شود .

 

زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

شرایط و ضوابط تحصیل در زیر شاخه های رشته هنر

آن دسته از دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های مقطه دهم هستند و میخواهند زمان تحصیلی خود را به آموزش و یادگیری رشته های هنری سپری کنند ، ملزم می باشند رشته ی دبیرستان خود را از شاخه های رشته های کارودانش یا فنی انتخاب کنند و حتما شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در هر شاخه را داشته باشند .

تمامی دانش آموزان ملزم می باشند در زمان تعیین انتخاب رشته مقطع نهم به اهم شرایط و ضوابط موجود را در نظر گیرند و سپس اقدام به انتخاب هنر در دبیرستان کنند .

 شرایط و ضوابط مورد نیاز برای وارد شدن به رشته های فنی حرفه ای هنر :

مجموع نمره های پایانی دانش آموز در دروس ریاضی، علوم تجربی و کار و فناوری

در سه مقطع تحصیلی متوسطه اول باید بدون ضریب بالاتر از 30 باشد.

حداقل نمره ی کسب شده در درس ریاضی 1 در دوره تحصیلی متوسطه اول باید 10 باشد.

دروس هماهنگ با رشته های تحصیلی این شاخه، باید شامل مجموعه نمرات حداقل 120 و معدل کلی حداقل 12 باشند.

 شرایط و ضوابط مورد نیاز برای ورود به رشته های کار و دانش هنر :

مجموع نمره های پایانی دانش اموز در دروس ریاضی وکار و فناوری در سه مقطع تحصیلی متوسطه اول

باید بدون در نظر گرفتن ضریب  حداقل 36 باشد.

نمره های دروس ریاضی با ضرایب  2 و دروس کار و فناوری با ضرایب 3 در سه مقطع تحصیلی متوسطه اول محاسبه می گردد .

دروس هماهنگ با رشته های تحصیلی این شاخه ، باید شامل مجموعه نمرات حداقل 180 و معدل حداقل 12 باشند .

ضرایب دروس کنکور هنر

شناخت زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

زیر گروه ها و شاخه های زیر مجموعه ی رشته ی هنر در هنرستان ها و دبیرستان دارای تنوع بسیار زیاد است ، حتی این امکان وجود دارو تا بعضی از این گروه تازگی خاصی داشته باشد و آنها از هیجگونه اطلاعاتی از آنها نداشته باشند .

ارزش و اهمیت عناوین و تخصص های مربوطه به زیر گروه های شاخه ی هنر در رشته های هنرستان فنی حرفه ای و کار دانش سبب شده است تا در این قسمت به توضیحات حداکثری در خصوص رشته هنر  بپردازیم .

زیر گروه های کنکور هنر 1401

رشته فوتوگرافیک زیر شاخه ی هنر:

رشته فتوگرافیک از جمله رشته هایی است که به تازکی به رشته های هنر  . این زشته ارکیبی از عکاسی و گرافیک است . دانش آموزان در این رشته با برنامه های متفاوتی از جمله : طراحی تصاویر و بنر های تجاری آشنا می شوند همچنین از قوانین و مقررات موجود نیز اگاهی پیدا میکنند .

رشته گرافیک زیر شاخه ی هنر:

رشته ی گرافیک نیز یکی دیگر از زیر شاخه های هنر است که برای طراحی و تولید تصاویر و پوستر ها کاربرد دارد . دانش آموزان با مراجعه به این رشته از زیر شاخه های هنر در دبیرستان مطلع می شوند و نکات مورد نیاز نیز به آنها آموزش داده می شود .

 رشته طراحی دوخت زیر شاخه ی هنر:

دانش آموزانی که در رشته ی طراحی دوخت تحصیل میکنند معمولا با دوخت لباس های گوناگون و پارچه آشنا می شوند . دانش آموزان در این رشته به گونه ای آموزش می بینند که چگونه میتوانند با مهارت های خود لباس های متنوعی طراحی و تولید کنند . علاوه بر آگاهی از روش های دوخت نحوه دوخت لباس نیز به آنها آموزش داده می شود .

رشته معماری داخلی زیر شاخه ی هنر:

در این رشته که یکی از زیر شاخه های هنر است روش های طراحی و نقشه کشی خانه ها ساختمان های مسکونی و تجاری و اراری به دانش آموزان آموزش داده می شود . همچنین آنها از چگونگی دکوراسیون منازل نیز مطلع می شوند .

 رشته صنایع دستی  زیر شاخه ی هنر:

رشته صنایع دستی حاوی آموزش مطالب و دروسی است که در رابطه با بخش ها و قسمت های متفاوت نگارگری، صنایع چوب، سفالگری و فرش بافی هستند . در رشته صنایع دستی زیر گروه شاخه هنر هنرستان به دانش آموزان آموزرش داده می شود تا این امکان برایشان فراهم شود  هنر و صنایع دستی را در عناوین متفاوت و کاربرد هایی از زندگی روزانه ی افراد قرار داده و به زیبا سازی آن ها کمک نمایند .

مشاوره در خصوص زیر شاخه های رشته هنر در دبیرستان

به مطالب گفته شده در تمامی قسمت ها توجه داشته باشید. زیرا با داشتن آگاهی و اطلاعات لازم میتوانید تصمیم جدی و مهمی در ادامه ی تحصیل بگیرید

همچنین در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام میتوانید به مشاورین تحصیلی در این زمینه مراجعه کنید. سوالتت خود را در خصوص رشته هنر  از آنها بپرسید. زیرا انتخاب رشته یکی از مهمترین و جدی ترین بخش های زندگی شما می باشد .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

درباره‌ی sanjeshmoshaver

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

حتما ببینید

دریافت کارنامه آزمون مدارس نمونه دولتی

دریافت کارنامه آزمون مدارس نمونه دولتی متقاضیانی که در آزمون نمونه دولتی شرکت داشته اند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .