خانه / کنکور سراسری / روش صحیح تست زنی کنکور

روش صحیح تست زنی کنکور

روش صحیح تست زدن  در کنکور سراسری

روش صحیح تست زنی در کنکور - مهارت تست زنی

روش صحیح تست زدن در کنکور چیست ؟  دانش آموزان و دانشجویان زیادی را دیده ایم که وقتی پای آزمون و کنکور به میان می آید نمی توانند نتیجه خوبی  را کسب نمایند .در حالیکه تمام تلاش خود را کرده اند  و  تا روز کنکور با این مشکل که از  روش صحیح تست زدن در کنکور یا مهارت تست زنی مطلع نیستند  و دست آخر هم نمی توانند نتیجه ای مطلوب  را در کنکور کسب نمایند . اما علت این مشکلات کجاست  ؟ همیشه این سوال برای ایشان مطرح است که  نمره مدرسه و دانشگاه ما همیشه عالی بود  اما اینک  نمی توانیم  به تست های مشابه سوالات مدرسه و دانشگاه پاسخ بدهیم ؟ مشاور دهنده  مرکز مشاوره صدای سنجش  روش صحیح تست زدن در کنکور را برای شما داوطلبان  آموزش می دهد  تا مشکلات این دانش آموزان و دانشجویان به راحتی برطرف گردد .

جهت  مشاوره روش صحیح تست زدن در کنکور

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 روش  پاسخ به  تست در کنکور

روش صحیح تست زدن در کنکور یکی از گام های اولیه در رسیدن به موفقیت می باشد .

گاهی  شما داوطلبان یک تست را برای بار اول حل می کنید ولی بعد از یک هفته همان تست را نمی توانید پاسخ دهید. وقتی مدت زمانی بگذرد کار سخت تر می شود .  بسیاری از سوالاتی که  در کنکور یا آزمون های آزمایشی مشکل به نظر می ایند  قبلا حداقل یک بار  سوال مشابه با آن را حل کرده ایم.علت چیست ؟ چرا  آمادگی لازم برای تست زنی را نداریم .   حفظ آمادگی در پاسخ به تست  بسیار اهمیت دارد و مهم ترین کاری که باید برای حفظ آمادگی در تست زنی  انجام دهید  این است که روش  پاسخ   به تست داشته باشید. یعنی اگر پاسخ  به تست بیشتر طول بکشد به این معنی است که روش پاسخ به تست شما روش مطلوبی  را نبوده است . برای این کار زمان  زیادی را  صرف کرده اید اما به نتیجه مطلوبی نرسیده اید .

نحوه تست زنی

 روش صحیح تست زدن و پاسخ به تست  ارزشمند است زیرا از دانش شما برگرفته  شده است  حتما روش درست را مکتوب کنید و  بگذارید دفعه بعد که خواستید به سراغ آن تست و تست های مشابه بروید روش ابداعی خود را بخوانید و به کار گیرید . این باعث می شود که در هر بار تست زدن در مدت زمان کمتری  منجر به پاسخ دهی به تست شود.

عدم استفاده از پاسخنامه تشریحی در تست زنی

داوطلبان  تعدادی تست جلوی خودتان بگذارید.وقتی  به اولین سوال سخت می رسید سریع به سراغ پاسخنامه می روید و  می بینید  چقدر ساده می توانستید به پاسخ برسید و آن را کاملا می فهمید.به کمک پاسخنامه تشریحی به همه سوالات می توانید  پاسخ دهید. ولی متاسفانه بدون پاسخنامه  این امر برای شما میسر نمی باشد و  به هیچ کدام از سوال ها نمی توانید پاسخ دهید. این مشکلی است که بیشتر داوطلبان با آن مواجه هستند.عدم استفاده از پاسخنامه تشریحی در تست زنی نیازمند دانش کافی برای تست زدن می باشد .

تست زدن در کنکور مهارت و آمادگی لازم را می طلبد  و فقط با تکرار و تمرین مداوم میسر می باشد .  پاسخنامه تشریحی به شما کمک می کند تا  پاسخ صحیح را به خاطر بسپارید اما سعی کنید این مهارت را در خود پرورش دهید . کنکور یک رقابت  است پس باید در آ ن شما پیروز باشید . این کار با تمرین کافی به دست می آید. بنابراین شما می توانید با تکرار و تمرین  به سوالات بدون استفاده از پاسخنامه تشریحی و با استفاده از منابع اصلی کنکور پاسخ دهید.

مهارت تست زنی کنکور

مهارت تست زنی  روش صحیح تست زدن در کنکور

تست چیست ؟ یک سوال تشریحی که برایش 4 گزینه گذاشته اند اما این امر تمرکز کافی  و دانش لازم را می طلبد .چرا فردی  در امتحانات نمره خوبی کسب می کند در حالیکه نمی تواند به راحتی پاسخ تست ها را بدهد ؟ شما در امتحان وقت کافی را  دارید که  به سوالات پاسخ بدهید . ولی در کنکور یا آزمون آزمایشی زمان کمی  دارید بنابراین  زمان پاسخگویی به یک تست بسیار اهمیت دارد .چگونه این مشکل را برطرف کنیم ؟

پاسخ ساده است. مهارت تست زنی باعث می شود سوالی که اولین بار طول کشید تا به آن پاسخ بدهید زیر 1 دقیقه پاسخ بدهید. فقط بایست  اعتماد به نفس اولیه را دارا باشید ضمنا سوالات کنکور سراسری تنوع خیلی متنوع نیستند.  مطمعنا همه ما در طول سالی که برای کنکور سراسری درس می خوانیم با  سوالات مختلفی برخورد می کنیم . به هر حال  باید  با هر شکلی از تست مواجه  شدیم روش  پاسخگویی به آن را در جایی یادداشت کنیم و به این شکل مهارت تست زنی به عنوان یک روش صحیح در تست زدن مطرح می شود.

مطالب مرتبط:

چگونه کنکوری درس بخوانیم

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم

برنامه ریزی کنکور 1400

برنامه ریزی کنکور تجربی 1400

کنکور سراسری تجربی 1400

بهترین منابع کنکور تجربی 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1400

برنامه ریزی کنکور ریاضی 1400

کنکور سراسری ریاضی 1400

بهترین منابع کنکور ریاضی1400

سوابق تحصیلی کنکور 1400

برنامه ریزی کنکور 1400

منابع کنکور 1400

رشته های علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

برای مشاوره تلفنی در زمینه روش صحیح تست زنی  از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • 0 هزار تومان

درباره‌ی sanjeshmoshavere

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

حتما ببینید

ترمیم معدل برای کنکور 1400

ترمیم معدل کنکور 1400

سازمان آموزش و پرورش برای شرکت کنندگانی که معدل مناسبی کسب نکرده اند و به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .