خانه / دانشگاه آزاد / حذف و اضافه دانشگاه آزاد

حذف و اضافه دانشگاه آزاد

فرایند حذف و اضافه دانشگاه آزاد چیست ؟ و برای چه مقاطع و رشته هایی می باشد ؟

در زمان اغاز نیم سال های تحصیلی در دانشگاه ها ازاد ، تمامی دانشجویان رشته ها و پایه های متفاوت تحصیلی ملزم هستند مبلغ مورد نظری را که از سوی دانشگاه اعلام می شود برای انتخاب واحد های درسی پرداخت نمایند ، و در این راستا میتوانند واحد های نمیسال دوم خود را نیز انتخاب نمایند و همچنین نام نویسی ترم جدید خود را نیز انجام دهند . اما در این میان ممکن است دانشجویی پس از انجام این مراحل باتوجه به هر دلیلی قصد داشته باشه برخی از دروسی انتخاب خود را حذف کند و یا دروسی را مجدد اضافه نماید که عنوان این فرایند حذف و اضافه دانشگاه ازاد است .

"<yoastmark

برای انجام حذف و اضافه دانشگاه آزاد باید از چه روشی اقدام کنند ؟

دانشگاه آزاد برای کمک به این دسته از دانشجویان معمولا پس از گذشت مدتی از زمان انتخاب واحدی ، زمان دیگری را برای حذف و اضافه دانشگاه آزاد در نظر میگیرد و شرایط را برای این دسته از دانشجویان فراهم میکند تا برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد و واحد های درسی مربوطه ی خود اقدام کنند ، اما دانشجویان توجه داشته باشند باید در زمان تعیین شده برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد به سایت اموزشیار مراجعه کنند و ضمن بررسی واحد های مربوطه ی خود آنها را حذف و یا اضافه کنند .

ایا امکان ویرایش حذف و اضافه دانشگاه ازاد وجود دارد ؟

توجه داشته باشید که حذف و اضافه دانشگاه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و امکان ویرایش آن وجود ندارد ، همچنین به زمان تعیین شده برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد توجه داشته باشید . در ادامه ی این مقاله به توضیحاتی بیشتری در خصوص حذف و اضافه دانشگاه ازاد خواهیم پرداخت .

حذف و اضافه دانشگاه ازاد چه زمانی انجام می شود ؟

معمولا حذف و اضافه دانشگاه آزاد در اغاز هر ترم دانشگاهی صورت میگیرد ، دانشجویان میتوانند پس از ثبت دروس مورد نظرشان برای نمیسال پیش رو که ممکن است به صورت حضوری و یا انلاین باشد اقدام کنند ‌. اما در این راستا توجه داشته باشید که ممکن است ظرفیت برخی واحد ها تکمیل شود و به همین بعضی از دانشجویان نتوانند دروس خود را انتخاب کنند به همین علت نیز نمیتوانند در آن کلاس درسی حضور پیدا کنند .

داشنجویان برای حذف و اضافه خود باید به چه موردی توجه داشته باشند ؟

به همین دانشگاه زمانی را با عنوان حذف و اضافه دانشگاه ازاد برای دانشجویان در نظر گرفته است که معمولا این زمان پس از پایان زمان انتخاب واحد دانشگاه های ازاد می باشد . دانشجویان مستلزم می باشند باتوجه به جداول زمان بندی ارائه شده برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد خود وارد سامانه شوند و برای ویرایش نمودن واحد های مربوطه ی خود اقدام نمایندد.

مهم ترین نکته در زمان حذف و اضافه چیست ؟

اولین نکته ای که باید در زمان حذف و اضافه دانشگاه ازاد به آن توجه کرد ، این می باشد که ویرایش نمودن هیچگونه واحد درسی در خارج از زمان های تعیین شده انجام نمیگیرد ، اما این امکان نیز وجود دارد که دانشجویی برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد وارد لینک مربوطه شود و لینک برای او فعال باشد .

دانشجویان باتوجه به مجازی بودن کلاس های خود باید به چه نکته ای برای حذف و اضافه توجه کنند ؟

دانشجویانی که در نیمسال پیشین بدون در نظر گرفته زمان تعیین شده مراحل حذف و اضافه دانشگاه آزاد خود را انجام داده اند اما ویرایش های مورد نیاز برای کلاس ها انلاین دان و وادانا برای آنها صورت گرفته نشده است توجه داشته باشد به علت اینکه کلیه ی کلاس ها مجازی می باشد و مانند نیمسال پیشین است دانشجویان باید توجه داشته باشند که خارج از زمان تعیین شده برای حذف و اضافه دانشگاه آزاد اقدامی انجام ندهند .

حذف و اضافه دانشگاه ازاد در چه بازده زمانی صورت میگیرد ؟

همانگونه که گفته شد به طور معمول حذف و اضافه دانشگاه ازاد پیش از پایان انتخاب واحد های درسب شروع می شود ، به شما دانشجویان عزیز توصیه میکنیم که حتما پیگیر بازده زمانی برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد باشید زیرا پس از گذشت زمان تعیین شده نمیتوانید هیچ اقدامی را برای حذف و اضافه دانشگاه ازاد انجام دهید .

معمولا دانشجویان برای انجام فرایند حذف و اضافه دانشگاه آزاد چه مقدار مهلت دارند؟

حذف و اضافه دانشگاه آزاد در مدت کوتاهی برای مثال طی جتد روز اتفاق می افتد که شما میتوانید پس از اطلاع یافتن از زمان حذف و اضافه دانشگاه ازاد برای این فرایند اقدام کنید .

حذف و اضافه دانشگاه آزاد باتوجه به چه روشی و چگونه صورت میگیرد ؟

همانگونه که در متن مقاله نیز توضیح داده شد حذف و اضافه دانشگاه آزاد به صورت غیر حضوری و در سایت اموزشیار انجام می شود ، در متن مقاله نیز به این موضوع اشاره شده است .

دانشجویان در زمان حذف و اضافه دانشگاه آزاد باید به چه قوانین و مقرراتی در این راستا توجه داشته باشند ؟

باتوجه به شرایط و ضوابط اخذ شده از سوی دانشگاه آزاد ، دانشجویان ملزم هستند باتوجه به معدل خود اقدام به انتخاب واحد های درسی کنند همچنین زمان حذف و اضافه دانشگاه آزاد نیز دانشجویان ملزم هستند به حداکثر مجاز بودن واحد ها نیز توجه داشته باشند .
دانشجوی مورد نظر تنها این امکان را دارد که حداقل دو واحد انتخابی خود را که قبلا نیز انتخاب نموده است از لیس دروس خود حذف نماید ، همچنین توجه داشته باشید که دانشجو تنها این امکان را دارد تا با مجوز دانشکده و تاییدیه مدیر گروه بیشتر از دو درس در زمان حذف و اضافه دانشگاه ازاد داشته باشد .
همچنین داشنجویان نیز باید توجه داشته باشند که تعداد واحد های درسی باقیمانده ی آنها از حداکثر تعداد مجاز یعنی ۱۲ واحد که دوره ای می باشد ، ۱۰ واحد پاره وقتی ، ۸ واحد برای اموزش اساتید کمتر نباشد .

کد رشته های دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

حذف و اضافه اضطراری در دانشگاه آزاد چگونه صورت میگیرد ؟

باتوجه به قوانین و مقررات حذف و اضافه دانشگاه آزاد دانشجویان تنها میتوانند تا حداکثر به مدت منج هفته قبل از اتمام پایان نیمسال تحصیلی دانشگاهی خود تنها یک مورد از دروس نظری و یا علمی خود را حذف نمایند اما توجه داشته باشید که دروس باقیمانده ی او نیز باید به حد مجاز یعنی ۱۲ واحد دوره ای ، ۱۰ واحد پاره وقت و ۸ واحد اموزش اساتید باشد.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

درباره‌ی sanjeshmoshavere

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

حتما ببینید

کارنامه سبز دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

کارنامه سبز دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

کارنامه سبز دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ حدود دو سال از هم نشینی با کرونا میگذره که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .