خانه / کنکور سراسری / ثبت نام کنکور سراسری / کنکور فنی حرفه ای چگونه است

کنکور فنی حرفه ای چگونه است

کنکور فنی حرفه ای چگونه است

دانش اموختگان رشته هایی نظیر فنی حرفه و کار دانش و هنرستان و یا رشته های نظری که علاقه مند به تحصیل در مقاطع کاردانی شاخه فنی حرفه ای هستند این امکان برایشان فراهم است تا در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ثبت نام کنند. کنکور فنی حرفه ای چگونه است کنکور فنی حرفه برای پذیرش دانشجویام مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته رشته های فنی دانشگاه سراسری است .

تفاوت هایی با کنکور سراسری دارد به همین علت نام نویسی و برگزاری این ازمون ها به طور جداگانه انجام می گردد .متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید رشته های شاخه فنی حرفه ای ، کار و دانش ، نظری و هنرستان هستند میتوانند با توجه به رشته های تحصیلی و رشته هایی که برای ازمون انتخاب می شود در یکی از آنها ثبت نام کنند .

بنابراین در ادامه برای آشنایی هرچه بیشتد داوطلبان با گام های ثبت نام و چگونگی برگزاری کنکدر فنی حرفه ای اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار می دهیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

کنکور فنی حرفه ای چگونه است

شرایط و نحوه نام نویسی کنکور 1401؟

نام نویسی کنکور فنی حرفه ای در طی سال تنها یکبار انجام می شود ، در نیمسال اول در مهرماه که مخصوص ورودی های اول است و در بهمن ماه که به رشته های بدون کنکوری مقطع کاردانی فنی حرقه ای اختصاص دارد ،سازمان سنجش وظیفه ی برگزاری فنی حرفه ای و نظارت بر آن را بر عهده دارد .

باتوجه به تغییراتی که در طی سال اتفاق می افتد معمولا سی و یک رشته در محل مقطع کاردانی میوشته و ناپیوسته فنی حرقه هستند که بر اساس عملکرد تحصیلی است پذیرفتن در پنج رشته محل  با کنکور می باشد .

به غیر از رشته هایی از جمله  الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، حسابداری و تربیت بدنی پذیرفتن افراد در دیگر رشته های تنها با آزمون انجام می گردد . پذیرفتن افراد در سایر رشته ها به صورت بدون ازمون است . متقاضیان علاقه مند به شرکت در رشته های با ازمون و بدون آزمون مقطع کاردانی کنکور فنی حرفه ای ملزم می باشند از تاریخ بیست و یکم تیر ماه برا ثبت نامشان اقدام کنند .

همانگونه که گفته شد سازمان سنجش هرساله مجری برگزار کننده کنکور فنی حرفه ای است و نظارت بر این ازمون را بر عهده دارد . متقاضیان باید در بازده زمانی خواسته شده به سامانه ی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و کلیه ی گام های ثبت نام خودشان را تکمیل کنند .

توجه داشته باشید به طور معمولا دفترچه های راهنمای نام نویسی و انتخاب رشته های کنکور سراسری همزمان با شروع ثبت نام منتشر می شود متقاضیات میتوانند با مطالعه ادامه ی مطالب اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی کنکور فنی کسب نمایند .

تمدید مهلت ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شرایط پذیرش و ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

چگونگی برگزاری کنکور 1401

ابتدا افراد باید باید به چگونگی پذیرش رشته های با آزمون و بدون آزمون کنکور توجه داشته باشند این دو تفاوت هایی باهم دارند که در ادامه به آنها می پردازیم .

نحوه پذیرش رشته های بدون کنکور : آن گروه از داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی فنی حرفه ای را دارند نیازمند هیچگونه ازمونی نیستند . تنها ملاک و معیار بررسی وضعیت آنها معدل کل مدرک دیپلم آنها است .

نحوه گزینش رشته های با کنکور : متقاضیانی که قصد تحصیل در یکی از این پنج رشته را دارند ملزم می باشند در بازده زمانی برگزاری کنکور مقطع کاردانی به حوزه های امتحانی مراجعه کنند و در ازمون مورد نظر خود شرکت نمایند یکی از ملاک ها و معیار های متقاضی رتبه و نمره ی کسب شده است .

متقاضیان واحد شرایط پس از ثبت نام ملزم به انجام چه کاری هستند ؟

متقاضیانی از شرایط و ضوابط نام نویسی کنکور فنی حرفه ای برخوردارند پس از انجام نام نویسی خود باید دفترچه های ارائه شده را به صورت کلی و با دقت فراوان مطالعه نمایند تا با آمادگی و آگاهی بیشتر در این جلسات حضور پیدا کنند .

باتوجه به اطلاعیه هایی که از سوی سازمان سنجش منتشر شده است کنکور فنی حرفه ای 1401 در هر پنج رشته ی  الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، حسابداری و تربیت بدنی در روز جمعه مورخ 4 شهریور ماه سال جاری به طور کاملا هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود .
توجه کنید که معمولا کارت ورود به جلسه ی افراد چن روز پیش از تاریخ ازمون صادر می شود .

مشاوره پذیرفتن افراد در کنکور مقطع کاردانی فنی حرفه ای 1401

داوطلبان شرکت در پذیرفتن رشته های کنکور مقطع کاردانی و رشته های بدون آزمون باید به این توجه کنند که هرچه رتبه کسب شده و معدل آنها بالاتر باشد امکان پذیرش آنها نیز بیشتر می شود .

کلیه ی متقاضیان توجه داشته باشند که در زمان نام نویسی و انتخاب رشته کلیه ی ملاک هایی از جمله نوع رشته ، فرصت شغلی آینده ، معتبر بودن دانشگاه ، مسافت رفت و آمد و شهریه را در نظر بگیرند . همچنین متقاضیان میتوانند برای کسب اطلاعات بیتشر در خصوص چگونگی کنکور فنی حرفه ای با مشاوریت فعال در این زمینه نیز مشورت کنند و از تجربیات آنها استفاده کنند .

نحوه برگزاری کنکور کاردانی چگونه است ؟

کنکور کاردانی فنی حرفه ای توسط سازمان سنجش برگزار می شود پذیرش افراد در رشته های با آزمون و پر مخاطب در مقاطع کاردانی پیوسته نیز برگزار می گردد به جزئیات کلی در این خصوص در متن مقاله موجود است .

انتخاب رشته چگونه است ؟

️ انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای به صورت کاملا همزمان با نام نویسی این مقاطع انجام می شود برای توضیحات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید .

برای پذیرفته شدن در کنکور کاردانی باید چه مراحلی را طی کرد ؟

همانگونه که متن مقاله نیز گفته شده ، پذیرفتن افراد در کنکور کاردانی به ثبت نان و شرکت نمودن متقاضیان بستگی دارد و آنها ملزم می باشند نمره ی مناسبی برای پذیرش در رشته های محل را کسب کنند .

کنکور فنی حرفه ای چگونه است

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

 

درباره‌ی sanjeshmoshaver

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

حتما ببینید

کد عنوان دیپلم

کد عنوان دیپلم تعداد قابل توجهی از متقاضیان که قصد نام نویسی در کنکور سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .