رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

ثبت نام  کارشناسی ارشد بدون کنکور  دانشگاه آزاد و شرایط پذیرش

ثبت نام ارشد

بر طبق مقاله کارشناسی ارشد بدون کنکور  یکی از روش های ثبت نام  بدون آزمون در این مقطع  استفاده از سهمیه استعداد درخشان  می باشد . در این مقاله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  به تفصیل شرح داده شده است.اگر شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد برای شما میسر نمی باشد ، می توانید از طریق ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد این دانشگاه شوید.دانشگاه آزاد برای ثبت نام بدون کنکور ، نسبت به دانشگاه های سراسری که از طریق استعداد درخشان پذیرش دانشجو دارد در جمع آوری اطلاعات داوطلبان استعداد درخشان به صورت منظم و منسجم تر عمل می نماید . با توجه به نگرانی هایی که دانشجویان برای ثبت نام در مقطع ارشد آزاد دارند ، مشاوران مجموعه صدای سنجش این امر را به سهولت برای دانشجویان امکان پذیر می سازد .

بدون کنکور

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و پذیرش داوطلب

در این مقاله سعی داریم تا درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیحاتی مبنی بر زمان و نحوه و شرایط ثبت نام داوطلبان عزیز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فراهم آوریم .داوطلبان گرامی با توجه به اهمیت این مهم که به درستی و به سهولت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد انجام گیرد و دانشجوی ارشد آزاد شناخته شوید لذا به شرایط و نحوه پذیرش داوطلب دقت کافی را مبذول بنمایید تا  مراحل ثبت نام دانشجو به درستی انجام گیرد.

نکات مهم ثبت نام  آزاد

نکته مهم پیش از ثبت نام این است که ثبت نام  کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد مختص فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد می باشد . از دیگر شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع ارشد آزادبه این صورت می باشد که دانشجویان باید معدل کل کارشناسیشان برای رشته های غیر از علوم انسانی حداقل 16 و برای رشته های علوم انسانی حداقل 17 می باشد .

در صورتی که دانشجویان در دروسشان از معادلسازی دروس بهره برده اند حتی اگر معدلشان بالای 17 باشد مشمول پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد نمی گردند .

 

شرایط پذیرش داوطلب

دانشجویانی حق شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  را دارند که جزو 10 درصد فارغ التحصیل برتر مقطع کارشناسی بر طبق تعداد افراد ثبت نام شده در رشته مربوط و در سال ورود می باشند. تعداد 10 درصد بر اساس ظرفیت دوره محاسبه می گردد .برای ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه آزاد رتبه دانشجو در آزمون ورودی مقطع کارشناسی موثر می باشد و همچنین دانشجویان فارغ التحصیل دوره کارشناسی پیوسته باید ظرف مدت حداکثر 8 نیمسال و  دانشجویان فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته باید ظرف مدت حداکثر 4 نیمسال تحصیل خود را اتمام دهند .

شرایط مرخصی تحصیلی

دانشجویانی که از مرخصی تحصیلی استفاده کرده اند فقط در شرایطی می توانند پذیرش بدون کنکور شوند که مجموع نیم سال های تحصیلی آنها از 8 نیمسال برای کارشناسی پیوسته و 4 نیم سال برای کارشناسی نا پیوسته بیشتر نگردد .چنانچه دانشجو بتواند بر طبق ضوابط و مقررات آموزشی با اخذ درس معرفی به استاد در ترم تابستانی فارغ التحصیل شود می تواند در بدون کنکور  ثبت نام نماید .ترم های تابستانی جزو نیمسال های تحصیلی به حساب نمی آیند .

شرایط ثبت نام بدون کنکور

فارغ التحصیلان کارشناسی که قصد ثبت نام در مقطع ارشد آزاد را دارند و واجد شرایط می باشند می توانند در هر سال تحصیلی تنها یک بار و فقط در همان دوره از این امتیاز استفاده نمایند دانشجویان فقط در رشته های  متجانس یا هم نام از یک مجموعه می توانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش گردند  و دانشجویان مجاز به انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشند .

دانشجویان مشمول نظام وظیفه عمومی در صورت پذیرفته شدن در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است تمام شرایط را مشابه پذیرفته شدگان با آزمون انجام داده و در زمان ثبت نام به همراه مدارک لازم مدرک وضعیت نظام وظیفه عمومی را ارائه نمایند 

زمان ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه آزاد 

هر ساله زمان ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه آزاد با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  در آذر ماه صورت می گرفت  ولی امسال که دو کنکور  ارشد سراسری  و ارشد  دانشگاه آزاد یکی شده است ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در آذر ماه صورت نگرفت و قرار شد اطلاع رسانی گردد البته می توان گفت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمه دوم خرداد ماه صورت گیرد .

کانال بدون کنکور

برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام  آزاد می توانید با صدای مشاور سنجش تماس حاصل نمایید .

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش 

02166837359-02166868571

 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

مطالب مرتبط:

افزایش ظرفیت بدون کنکور کارشناسی ارشد

هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ارشد پیام نور

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون دکتری

هزینه تحصیل در آلمان

تحصیل در انگلستان

آزمون تافل ( آزمون TOEFL )

آزمون آیلتس (آزمون IELTS)

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اخبار مرتبط با کارشناسی ارشد

ارشد علمی کاربردی

کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

رشته های کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.