رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1403

متقاضیانی که از شرایط و ضوابط موجود برای ثبت نام آزمون دکتری 1403 مطلع هستند ملزم می باشند مدارک خواسته شد را در زمان تعیین شده در سامانه درج نمایند . مدارک خواسته شده عبارتند از : اطلاعات فردی و هویتی و تحصیلی ، عکس متقاضی که بعد از پایان گام های نام نویسی صحیح بودن آنها از طرف سازمان سنجش بررسی می شود .

 سازمان سنجش طی هر سال آزمون دکتری را در هفت گروه آزمایشی متفاوت برگزار میکنند که عبارتند از : علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی مهندسی ، کشاورزی ، هنر ، دامپزشکی و زبان این موارد جزو گروه ها آزمایشی هستند که هر سال آزمون دکتری برایشان برگزار می شود . داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری 1403 را دارند ملزم می باشند نخست دفترچه های نام نویسی را از سامانه ی سازمان سنجش دریافت کنند و کلیه جزئیات آن را مطالعه کنند .

در دفترچه های نام نویسی اطلاعاتی از جمله شرایط و ضوابط ثبت نام و رشته های محل و سهمیه های تاثیر گذار و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام درج شده است به همین علت به تمامی متقاضیان توصیه میکنیم به مطالعه ی این دفترچه به طور دقیق بپردازند .
آزمون دکتری در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت کاملا هماهنگ است به همین دلیل باید دفترچه ها را مطالعه نمایید و از مدارک لازم برای ثبت نام دکتری  مطلع شوید . در ادامه ی این مقاله به توضیحات کاملتری در خصوص مدارک لازم و برای ثبت نام دکتری  خواهیم پرداخت .

 

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1402

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1403 چیست ؟

آزمون دکتری 1403 برای متقاضیان دانشگاه های ازاد و سراسری به طور هماهنگ برگزار می شود ثبت نام آن نیز به صورت هماهنگ و یکپارچه است ، مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1403 در دفترچه های ثبت نام دکتری موجود می باشد . باتوجه به توضیحات درج شده در دفترچه نام نویسی دکتری مدارک خواسته شده برای اتمام مراحل ثبت نام مورد نیاز است .

مدارک مورد نیاز برای نام نویسی کنکور دکتری 

نوع مدرک ، اطلاعات حاوی شناسنامه از جمله نام و نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولدشماره شناسنامه ، سری و سریال شناسنامه اطلاعات کارت ملی داوطلب حاوی کد ملی ، عکس متقاضی ، اسکن شده کد پستی ، کد ده رقمی ، شماره تلفن ثابت تلفن محل سکونت ، شماره تلفن همراه ، به منظور دریافت پیامک ، آدرس دقیق محل زندگی ، کارت اعتباری نام نویسی آزمون دکتری  ، اخذ سریال 12 رقمی نام نویسی ، متقاضیانی که از سهمیه های رزمندگان بدخوردارند و قصد استفاده از آن را دارند باید پس از پرداخت هزینه های ثبت نام کد پیگری که حاوی 12 رقمی است را وارد کنند و پیگیری های مربوطه را با کارت ایثارگری خود انجام دهند .

شرایط و ضوابط برای نام نویسی کنکور دکتری 

متقاضیان آقا نیز باید کد نظام وظیفه خود را دریافت و با استفاده از دفترچه های نام نویسی وضعیت خود را مشخص نمایند ‌. متقاضیانی که دارای ناتوانی های جسمانی می باشند برای حضور در جلسه آزمون دکتری 1403 باید در سازمان بهزبستی دارای پرونده باشند .
همچنین متقاضیان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای باید برای تکمیل فرم های نام نویسی معدل تکمیل فرم ثبت نام آزمون دکتری را به همراه داشته باشند .
مرحله ی بعد از آماده کردن مدارک ثبت نام دکتری 1403 ، خرید کارت اعتباری و نام نویسی و پرداخت کامل هزینه های آزمون دکتری می باشد ، که متقاضی برای انجام این فرآیند ابتدا باید به لینک های نربوطه ثبت نام آزمون دکتری که در سامانه ی سازمان سنجش قرار دارد مراجعه کند و پس از خرید کارت اعتباری هزینه های ثبت نام را واریز و سریال نام نویسی را دریافت کند .

شرایط و ضوابط عکس متقاضی برای ثبت نام در آزمون دکتری 1403

مهمترین و اصلی ترین مدرکی که هر متقاضی برای ثبت نام دکتری  باید ارائه دهد ، عکس متقاضی است . طی هر سال متقاضیانی هستند که در زمان قرار دادن عکس خود در سامانه به مشکلات متفاوتی مواجه می شوند برای رفع این نواقص در ادامه به توضیحات مهمی اشاره خواهیم کرد .

عکس تمام رخ متقاضی باید 4×3 یا 4×6 که در سال پیش رو گرفته شده باشد .

عکس اسکن باید شده باشد و فرمت JPG قابل قبول می باشد .

اندازه ی  عکس اسکن شده باید حداقل بین 400*300 پیکسل و حداکثر 300*200 باشد .

تصویر متقاضی باید مشخص باش و هیچگونه مهر و مگنه و لکه ای زو آن وجود نداشته باشد .

حجم فایل بارگذاری شده نباید بیشتر از 70 کیلو بایت باشد .

حاشیه های اضافه ی  عکس اسکن شده باید به طور کامل حذف شده باشد .

سعی کنید تا حد الامکان عکس رنگی و زمینه ی آن سفید باشد .

اسکن نمودن  عکس از روی کارت های شناسایی مورد قبول نیست .

عکس خانم ها باید با حجاب و صورت کامل آنها نیز مشخص باشد .

در صورت ارسال  هرگونه عکس غیر مرتبط ، نام نویسی متقاضی به طور کامل باطل شده و او اجازه ی شرکت در آزمون دکتری را ندارد .

به تمامی متقاضیان توصیه می شود برای شرکت در آزمون دکتری 1403 نخست فرم های پیش نویسی نام نویسی آزمون دکتری را تکمیل نمایند تا به گونه با نحوه ی اطلاعات خواسته شده مطلع شوند . این فرم ها در پایان دفترچه های ثبت نام قرار دارند . متقاضی پس از تکمیل مدارک خود و اسکن آنها باید به سامانه ی ثبت نام آزمون دکتری  مراجعه نماید و طبق بند های متفاوت فرم های اینترنتی را تکمیل کند . به تمامی نکات گفته شده در متن مقاله توجه داشته باشید و مدرک لازم برای ثبت نام دکتری  خود را به طور کامل اماده کنید و با شرایط و نحوه ثبت نام ابتدا آشنا شوید و سپس برای ثبت نام قطعی اقدام‌ نمایید تا در ادامه ی مسیر دچار سردرگمی و نا آگاهی نشوید .

چه گروهی از داوطلبان آزمون دکترا باید فرم اختصاصی معدل را تکمیل کنند ؟

فرم های اختصاصی معدل جزو مدارک نام نویسی دانشجویان سال پایانی مقاطع کارشناسی است ، در متن مقاله به توضیحات بیشتری در این خصوص پرداخته ایم .

نحوه ی تهیه سریال کارت اعتباری کنکور دکتری چگونه است ؟

متقاضیان با پرداخت هزینه ی نام نویسی دکتری کارت اعتباری و سپس کد مبنی بر سریال کارت اعتباری دریافت میکند .

 داوطلبان باید مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1403 زا به چه ارگانی تحویل دهند ؟

متقاضیان ابتدا مدارک لازم برای ثبت نام دکتری را اسکن می کنند و به طور کاملا اینترنتی از طریق آنها را در سامانه ی سازمان سنجش قرار میدهند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک لازم برای ثبت نام میتوانید به متن مقاله مراجعه کنید .

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 1403

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.