رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

 

احتمالاً تصمیم به ثبت نام بدون کنکور در یکی از دانشگاه ها گرفته اید، اما مطمئن نیستید که کدام دانشگاه بهترین است. برای مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی هر دو رشته های مختلف بدون کنکور را ارائه می دهند. دانستن فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور به شما کمک می کند هنگام انتخاب بهتر تصمیم بگیرید برای راهنمایی بیشتر با صدای سنجش تماس بگیرید.

 

فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

 

 

 

کدام موسسه بدون کنکور بهتر است؟

 

همه ساله تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی در سراسر کشور با ارائه رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می پذیرند. برای آشنایی بیشتر با فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

داوطلبان می توانند بر اساس شرایط و بودجه مالی خود یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنند. و در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنید.

در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی بسیاری از رشته های دانشگاهی بدون نیاز به کنکور وجود دارد، اما این دو موسسه به روش های ذکر شده در زیر تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.

فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی 1403

رشته های تحصیلی و فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

تنها تعداد کمی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی قابل مقایسه هستند و هر دو دانشگاه رشته های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهند. توصیه می شود قبل از مقایسه فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور، ابتدا مشخص کنید که کدام یک از دو دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور رشته مورد نظر شما را ارائه می دهد.

رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است و برای دریافت مدرک لیسانس باید 4 سال تحصیل مستمر داشته باشید. برای ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته یا باید دیپلم نظام 12 جدید داشته باشید یا اگر دیپلم نظام قدیم باشد باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی را نیز ارائه دهید.

اما در دانشگاه هایی که دروس علمی کاربردی ارائه می دهند دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.

 دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

شهریه و فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

برای ثبت نام در مقطع کاردانی این دانشگاه می توان از مدرک دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید استفاده کرد. دوره کارشناسی ناپیوسته مختص دارندگان مدرک کاردانی می باشد. فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور در دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی دارای دوره تحصیلی 2 ساله می باشد که پس از آن باید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید و در صورت تمایل به اخذ مدرک کارشناسی، 2 سال دیگر ادامه تحصیل دهید.

پیام نور یا دانشگاه علمی کاربردی باید بر اساس ترجیحات شما انتخاب شود، اما باید هزینه حضور در هر موسسه را نیز در نظر بگیرید. همان طور که انتظار دارید، دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه پیام نور شهریه کمتری دارد، پس اگر به دنبال مدرسه ای با شهریه کمتر هستید، دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب کنید.

ارزش مدرک و فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

تنها دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته توسط دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود که پس از اخذ مدرک کارشناسی در آن جا باید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشگاه دیگری منتقل شوید. اما در دانشگاه پیام نور می توانید علاوه بر لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در یک رشته خاص را نیز کسب کنید.

در رابطه با مدرک و فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور باید گفت هر دو قانونی هستند و دارندگان این مدارک واجد شرایط درخواست شغل، شرکت در آزمون استخدامی، کار در سازمان های دولتی یا غیردولتی و یا ادامه تحصیل هستند.

دانشجویانی که علاقه مند به حضور در این دانشگاه به مدت دو ترم هستند می توانند در دانشگاه های علمی کاربردی ثبت نام کنند. پذیرش دانشجو در این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی، معدل دوره دیپلم و عوامل دیگر صورت می گیرد.این نشان می دهد که داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند.

موضوع مهم فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

کیفیت آموزش و امکانات یادگیری در دانشگاه ها از عوامل دیگری است که بر شهرت آن ها تأثیر می گذارد. هدف دانشگاه علمی کاربردی تربیت افراد متخصص با دانش و مهارت عملی است. اما اکثر رشته های دانشگاه پیام نور به صورت آنلاین گذرانده می شود.

به همین دلیل دانشگاه پیام نور می تواند از این نقطه نظر در زیر دانشگاه علمی کاربردی قرار گیرد. اما این دو دانشگاه در مجموع با توجه به رتبه بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل مقایسه هستند. دکتری در دانشگاه علمی کاربردی تدریس نمی شود در نتیجه در مقطع دکتری پیام نور ارجحیت دارد.

اخیرا بسیاری از رشته های پیام نور پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را امکان پذیر کرده اند. نحوه پذیرش دانشجو در یک دانشگاه یکی از عوامل کلیدی است که اعتبار آن دانشگاه را تعیین می کند. این دو دانشگاه را می توان در شرایط مساوی مقایسه کرد.

همانند مقاطع کارشناسی و کاردانی، پذیرش در این دوره ها کاملاً زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و بدون کنکور و صرفاً بر اساس عملکرد تحصیلی قبلی دانشجویان انجام می شود.

بازار کار و فرق دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور

 

مدرک تحصیلی ارائه شده در این دوره ها نیز بسیار مهم و معتبر است. اما لازم به ذکر است که با توجه به کنکور در اکثر رشته های مرتبط با دوره دکتری دانشگاه پیام نور، این دانشگاه نسبت به ارائه دهنده مدرک دکتری از طریق دانشگاه پیام نور از اعتبار بیشتری برخوردار است.

به عنوان مبنایی برای غربالگری و انتخاب بهترین داوطلبان، پذیرش از طریق آزمون باعث افزایش رقابت دانشجویی و استاندارد های علمی می شود. ولی مدرک دانشگاه علمی کاربردی برای جلب توجه بازار کار به پیام نور ارجحیت دارد.

از آن جایی که بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های علمی کاربردی پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند، یافتن موقعیت مناسب یکی از دغدغه های عمده ای است که فارغ التحصیلان اخیر آموزش عالی در شرایط اقتصادی کنونی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی از وضعیت شغلی بهتری نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه هایی مانند پیام نور برخوردارند زیرا دانشگاه علمی کاربردی سعی در توسعه این مهارت ها و دانش در دانشجویان خود دارد.

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.