رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

همانطور که مستحضرید، چون قوانین کشور ما اسلامی و مبتنی بر قرآن است، وجود کارشناسانی که بتوانند در مورد چگونگی اجرای قوانین مبتنی بر اسلام قضاوت کنند، امری حیاتی و ضروری است. و بسیار مهم است که آن ها بتوانند دانش و فنون حقوق را مطالعه کنند و وارد حرفه وکالت شوند. در این مقاله در رابطه با بازار کار رشته علوم قضایی توضیح داده شده، همچنین می توانید با مشاورین صدای سنجش نیز برای پاسخگویی به سوالات تماس بگیرید.

بازار کار رشته علوم قضایی

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

 

علم قضایی چیست؟

 

در مورد رشته ای که به عنوان “علم قضایی” شناخته می شود، چه می دانید؟ از طریق آزمون سراسری و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توان در رشته علوم قضایی ادامه تحصیل داد. در ادامه در رابطه با بازار کار رشته علوم قضایی توضیح داده شده است.

یک دانشگاه ها (دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری) تنها دانشگاهی در کشور است که به طور مداوم فقه را به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش می دهد.

در مقطع کارشناسی تقریباً 135 واحد در رشته علوم قضایی وجود دارد که به صورت عملی تدریس می شود. این رشته فاقد هر گونه گرایش خاصی است. و در هشت ترم و 17 هفته یک دیدگاه ارائه می شود. برای آشنایی بیشتر با این رشته و شرایط آن با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید.

بازار کار رشته علوم تربیتی

نگاهی به بازار کار رشته علوم قضایی

 

مهم است که به شما اطلاع دهیم که دانش آموزان می توانند در حالی که هنوز در مدرسه هستند به عنوان کارآموز و استخدام در قوه قضاییه شروع به کار کنند.

این به موضوع به بازار کار رشته علوم قضایی مربوط می شود. سوابق خدمت دانش آموزان همچنین شامل تعداد سال های گذراندن آن ها در مدرسه در نظر گرفته شده است.

فارغ التحصیلان رشته علوم قضایی پس از پایان تحصیل می توانند در ادارات ثبت اسناد و املاک و به عنوان سردفتر و دستیار سردفتر، نگارش و تنظیم قراردادهای تجاری و اقتصادی داخلی و بین المللی، مدیریت ورشکستگی و نظارت بر زندانیان مشغول به کار شوند.

کمک فنی و حقوقی، اجرای احکام، پشتیبانی تحقیقاتی، معاضدت قضایی، خدمت به عنوان مشاور حقوقی در وزارتخانه ها و سایر سازمان های دولتی و غیره.

همچنین فارغ التحصیلان رشته های علوم قضایی دارای مهارت های لازم برای تصدی امور قضایی در محاکم کشور هستند.

معرفی رشته حقوق 

شرکت در کنکور و بازار کار رشته علوم قضایی

 

توجه داشته باشید که کلیه متقاضیان شرکت در کنکور در سه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت داشتن شرایط خاص از جمله داشتن:

حداقل 24 سال سن، معدل کتبی دیپلم حداقل 14 و داشتن معدل کل پیش دانشگاهی 14، موافقت با خدمت در دادگستری به مدت دو برابر مدت تحصیل، خودداری از اشتغال، تعهد به تحصیل تمام وقت و داشتن سلامت جسمی و روانی عالی و فاقد سابقه مجرمانه.

ضمناً این رشته فاقد گرایش است و علاقه مندان می توانند برای شیشرفت در بازار کار رشته علوم قضایی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته حقوق و فقه حقوق اسلامی ادامه تحصیل دهند. برای این که بیشتر در رابطه با این رشته بدانید با مشاوران صدای سنجش تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

این که دانشجویان علوم قضایی کلیه دروس تخصصی حرفه وکالت را نیز می گذرانند همچنین به آن ها اجازه می دهد تا پست هایی را که معمولاً برای فارغ التحصیلان حقوق محفوظ است، داشته باشند.

آن ها می توانند از طریق آزمون سراسری بدون کنکور در مقطع دکتری حقوق ادامه تحصیل دهند. همچنین به دانشجویان در زمان ثبت نام در کلاس ها، حقوق ماهانه معادل کارآموزان قضایی پرداخت می شود.

شرایط ورود و بازار کار رشته علوم قضایی

 

در واقع رشته علوم قضایی هیچ گرایشی ندارد و علاقه مندان می توانند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در آن ادامه تحصیل دهند.

برای تحصیل در رشته علوم قضایی کلیه داوطلبان کنکور در سه گروه آزمایشی علوم انسانی، تجربی و علوم ریاضی و فنی باید شرایط زیر را داشته باشند تا در آینده بتوانند وارد بازار کار رشته علوم قضایی شوند.

داشتن حداقل 24 سال سن برای داوطلب الزامی است.

معدل کتبی و پیش دانشگاهی دیپلم باید حداقل 14 باشد.

وظیفه خدمت در قوه قضائیه دو برابر مدت زمان تحصیل.

تعهد به تحصیل تمام وقت و بیکاری.

برای درج در گزینش عمومی، داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار باشند و سابقه کیفری جدی نداشته باشند.

التزام به مبانی جمهوری اسلامی ایران و قوانین اسلامی.

اجرای احکام دین اسلام.

داشتن شرایط استاندارد برای آزمون سراسری.

مزایای ادامه تحصیل و بازار کار رشته علوم قضایی

 

در محدوده امکانات دانشگاه، استفاده از خوابگاه ها و خدمات رفاهی دانشجویان در زمان ثبت نام در کلاس ها آزاد است. علاوه بر این، از ابتدای تحصیل، دانشجویان قبل از شروع به کار به عنوان کارآموز در سیستم حقوقی کار می کنند.

سنوات تحصیلی دانش آموزان در سابقه خدمت آن ها محاسبه می شود. دارای شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در آزمون سراسری بدون کنکور در مقطع دکتری حقوق ادامه تحصیل دهند. ضمناً در طول تحصیل به دانشجویان معادل حقوق ماهانه کارآموز قضایی پرداخت می شود.

برای آشنایی بیشتر با شرایط این رشته می توانید با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید وزمان مشاوره خود را رزرو نمایید.

پتانسیل مشاغل و بازار کار رشته علوم قضایی

 

دانشجویان رشته‌ های قضایی پس از اتمام تحصیلات خود می ‌توانند در زمینه ‌های مهارتی که کسب کرده‌ اند، استخدام شوند. و پس از آن می توانند در زمینه های دفاتر ثبت اسناد و املاک، دفاتر اسناد رسمی به عنوان سردفتر و دستیار سردفتر، تحریر و تنظیم قراردادهای تجاری و اقتصادی داخلی و بین المللی، اداره ورشکستگی و سرپرستی ورشکستگان فنی و حقوقی، اجرای احکام، تحقیق و تفحص فعالیت کنند.

همچنین دادیاری به عنوان مشاور حقوقی در وزارتخانه ها و سایر موسسات دولتی و غیره فعالیت می کنند. فارغ التحصیلان از رشته علوم قضایی نیز دارای مهارت های لازم برای وکالت در دادگاه های ایران است. این که دانشجویان علوم قضایی نیز کلیه دروس تخصصی حرفه وکالت را می گذرانند به این معنی است که در صورت تمایل می توانند به عنوان فارغ التحصیل حقوق نیز استخدام شوند.

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.