رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

ثبت نام ارشد پیام نور 

ثبت نام ارشد پیام نور  یکی از متداول ترین و رایج ترین متد های جذب و پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور می باشد در این رویه داوطلب پس از گذراندن مراحل اولیه ثبت نام کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش که در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است و نیز پس از کسب شرایط لازم دانشجوی رسمی این دانشگاه تلقی میگردد .این دوره فراگیر را می توان دوره تبدیل دانش پذیر به دانشجو نام گذاری نمود.

زمان ثبت نام ارشد پیام نور در سامانه سازمان سنجش

طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، ثبت نام  مقطع کارشناسی ارشد معمولا از نیمه دوم مهرماه آغاز و تا پایان مهر ماه به طول می انجامد .زمان برگزاری  آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، هرساله دی ماه همان سال آغاز می گردد .شروع ترم تحصیلی از نیمه دوم سال می باشد.در سال های گذشته آزمون  ارشد پیام نور به صورت مجزا از آزمون کارشناسی ارشد برگزار میگردید .امسال نیز دانشگاه پیام نور به صورت مجزا از آزمون کارشناسی ارشد سراسری ،اقدام به پذیرش دانشجو میکند . همانطور که اطلاع دارید شهریه دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها کمتر می باشد و حضور در کلاس دانشجو اختیاری می باشد ، به همین دلیل این دانشگاه طرفداران زیادی در میان داوطلبان کارشناسی ارشد دارد

ارشد پیام نور-سازمان سنجش-دانشگاه فراگیر پیام نور

نحوه ثبت نام ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 

ثبت نام  فراگیر پیام نور فقط به صورت اینترنتی برگزار می شود و داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهند . در فراگیر پیام نور شرط اول ثبت نام داشتن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بودن به شرط فارغ التحصیل شدن قبل از آزمون حائز اهمیت است .

نحوه انتخاب رشته 

نکته مهم این است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  می توان رشته های غیر مرتبط با رشته کارشناسی را انتخاب نمود و تغییر رشته به استثنای رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری امکان پذیر می باشد . البته تغییر رشته نیازمند گذراندن واحد های مازاد بر واحدهای رشته انتخابی می باشد .

شرایط  ارشد  پیام نور

در فراگیر پیام نور داوطلبان قبل از برگزاری آزمون ، رشته مورد نظر خود را انتخاب می نمایند و همانطور که مدت زمان تحصیل در مقطع ارشد  4 ترم تحصیلی می باشد ترم اول را به جای این که در کلاس حضور داشته باشند در آزمون نهایی پایان ترم شرکت می نمایند . در آزمون فراگیر پیام نور از کلیه دروس ترم اول رشته انتخابی آزمون تستی برگزار می گردد و در صورت قبولی در آزمون ، این قبولی به منزله گذراندن ترم اول دانشجو به حساب می آید ، در حقیقت پس از قبولی در امتحان پایانی ، دانشجو از ترم دوم شروع به تحصیل خواهد کرد.

مزایای سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور 

از مزایای دانشگاه فراگیر پیام نور این است که دانشجویان دوره های فراگیر می توانند علاوه بر تحصیل در دانشگاه پیام نور در دیگر دانشگاه ها همزمان تحصیل نمایند .

مدارک دانشگاه فراگیر پیام نور با مدرک  پیام نور سراسری یکسان می باشد و هیچ تفاوتی از لحاظ مدرک بین پیام نور فراگیر و سراسری وجود ندارد .

هزینه های بسیار کم و شهریه مناسب

داوطلبان دانشگاه فراگیر پیام نور می توانند به صورت غیر حضوری تحصیل نمایند.

جهت مشاوره در زمینه زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه فراگیر پیام نور با مشاوران صدای سنجش تماس بگیرید .

 

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 9 صبح الی 1 شب

 

مطالب مرتبط:

هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

افزایش ظرفیت بدون کنکور کارشناسی ارشد

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون دکتری

هزینه تحصیل در آلمان

تحصیل در انگلستان

آزمون تافل ( آزمون TOEFL )

آزمون آیلتس (آزمون IELTS)

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اخبار مرتبط با کارشناسی ارشد

 

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.