رزرو وقت مشاوره

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه


    منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • پاسخگویی سریع
  • مشاوره تلفنی
  • مشاوران حرفه‌ای

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

از سال های قبل بر اساس مصوبه ای افرادی که در هشت سال جنگ تحمیلی شرکت کرده اند به دلیل قدر دانی از آن ها شورای عالی انقلاب سعی در به قرار دادن شرایط و مزایایی مخصوص این افراد داشته است تا از این طریق کمک هایی به این افراد و خانواده ها کرده باشند. برای بیشتر شدن شانس قبولی باید از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور آگاه شوید به همین دلیل می توانید با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید. برای آشنایی بیشتر با این موضوع ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

<yoastmark class=

 

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

 

 

آشنایی بیشتر با شرایط استفاده از سهمیه

همان طور که می دانید کنکور سراسری توسط سازمان سنجش برگزار می شود افرادی که علاقه مند به شرکت در این آزمون هستند می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. قبل از ثبت نام ها دفترچه ای بر روی سایت قرار گرفته و شرایط ثبت نام در آن توضیح داده شده است. یکی از بخش ها میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور می باشد. بر اساس دفترچه میزان سهمیه شرایط هر فرد و… توضیح داده شده است.

در سال های مختلف ممکن است این شرایط متفاوت باشد و قوانین تغییراتی داشته باشد سهمیه ها ممکن است بیشتر و یا کم تر شوند. هر رشته نیز بر اساس شرایط و میزان پذیرش متفاوت خواهد بود.
در دفترچه شرایط استفاده و این که این سهمیه ها برای چه افرادی تعلق خواهد گرفت ظرفیت ها و دیگر موارد قرار گرفته است. برای این که بتوانید سوالات خود را مطرح نمایید نیز با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید.

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

افراد مجاز و میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

در واقع در پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند از سهمیه استفاده کنند باید گفت تمامی افرادی که در جبهه های جنگ شرکت کرده اند. سازمان سنجش تسهیلاتی را برای این افراد در نظر گرفته تا بتوانند راحت تر در کنکور قبول شده و به این صورت کمکی بع این افراد شود. افرادی که می توانند از این میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور استفاده کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:
افرادی که از تاریخ ۳۱/۶/۵۹ تا تاریخ ۳۱/۶/۶۷ به صورت شش ماه متوالی در جبهه های جنگ حق علیه باطل شرکت کرده باشند و یا افرادی که به صورت ناپیوسته در کل ۹ ماه در جبهه بوده باشند.
بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور افراد عادی که جزو بسیج بوده باشند شامل سهمیه رزمندگان نیستند.
افرادی که خانواده آن ها مشمول سهمیه ایثارگران باشند می توانند از ۵ درصد سهمیه و یا بیشتر از آن طبق شرایطی که در دفترچه اعلام شده است استفاده نمایند.

تاثیر سهمیه مناطق در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سهمیه ی بهیاری در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه مناطق و ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

سهمیه معلولین در کنکور 1403

نحوه و میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

افرادی که علاقه مند به شرکت در کنکور هستند می توانند با گرفتن یک کد ۱۲رقمی از ارگان مربوط به خود در هنگام ثبت نام این کد را وارد کرده و از سهمیه خود استفاده نمایند.
اگر شما بتوانید در کنکور حداقل ۷۵ درصد نمره آخرین فردی که در آن رشته قبول شده است را دریافت نمایید می توانید از سهمیه خود استفاده کنید.

افرادی که می خواهند از سهمیه آجا استفاده نمایند باید به سایت مربوطه به نشانی aja.ir مراجعه نمایند و از این طریق کت ۱۲ رقمی خود را دریافت نمایند و از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور استفاده کنند.
اگر ارگان مربوط به سهمیه شما نیروی انتظامی می باشد باید به پایگاه نزدیک محل زندگی خود مراجعه کرده و از این طریق فرم مربوطه را پر کرده و از سهمیه استفاده نمایید.

برای آشنایی با سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی می توانید با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید و از طریق سایت زمان مشاوره خود را رزرو نمایید تا مشاورین ما به سوالات شما پاسخ دهی نمایند.

چگونگی اعمال و میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

در حال حاضر که این مطلب نوشته می شود برای استفاده از این سهمیه ها باید ۷۵ درصد از اخرین نفر در آن رشته را کسب کرده تا سهمیه برای شما اعمال شود. به تازگی اخباری در رابطه با تغییراتی در سهمیه ها بوده که طرح مربوط به ساماندهی نام داشته است ولی این طرح فعلا رد شده و تغییراتی در رابطه با سهمیه ها وجود ندارد ولی برای آشنایی با آخرین تغییرات با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید.

در سال 1403 میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور مانند سال های قبل می باشد و فعلا تغییراتی نخواهد داشت.
در این تغییرات گفته شده که افراد باید ۸۰ درصد از حد نصاب را داشته باشند و تغییراتی نیز در درصد های اعمال ایجاد شود که فعلا این طرح رد شده است و در سال جاری مثل روال قبل می توانید ثبت نام انجام دهید. چنان چه تغییراتی رخ دهد ابتدا از سایت سنجش و دفترچه ثبت نام اطلاع یابید و سپس می توانید با صدای سنجش نیز تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

ویرایش و میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

اگر تا زمان ثبت نام کنکور موفق به دریافت کد ۱۲ رقمی خود نشده اید باید گفت که در آینده احتمال ویرایش وجود دارد و سایت سازمان سنجش به شما اجازه داده تا بتوانید اطلاعات خود را ادیت کنید. توجه داشته باشید که در زمان گفته شده کد خود را وارد کرده تا بتوانید از این تسهیلات استفاده نمایید.

باید گفت که این تسهیلات به شما در قبولی کمک می کند ولی نباید تصور کنید که فقط با این سهمیه می توانید در کنکور موفق شوید باید تلاش کنید و با برنامه ریزی و تلاش زیاد در رشته های ممتاز و دانشگاه های خوب کشور شرکت نمایید. فقط با در نظر داشتن میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور نمی توانید به رویا های خود دست پیدا کنید.

پیشنهاد ما این است که در صورت داشتن این تسهیلات حتما در زمان ثبت نام آن را اعمال نمایید ولی برای قبولی در کنکور از مشاورین مربوط به این زمینه نیز استفاده کرده و برای رسیدن به آرزو های خود تلاش کنید. می توانید از طریق منو های سایت زمان مشاوره خود را رزرو کرده و با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور

 

جهت مکالمه با کارشناسان صدای سنجش لطفا از فرم زیر وقت مشاوره رزرو بفرمایید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

تلفن پشتیانی رزرو وقت مشاوره

02166837359-02166868571

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.