خانه / کاردانی / مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

افرادی که توانسته اند مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش خود را چه در نظام جدید و چه در نظام قدیم کسب کنند می توانند در مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت کنند. رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته فنی حرفه ای برای دیپلمه های نظام جدید و رشته های مقطع کاردانی

ناپیوسته برای دیپلمه های نظام قدیم فراهم است همچنین این افراد میتوانند در پذیرش سال جاری خود شرکت کنند و به گونه ای شانس خود را برای رسیدن به رشته ی مورد علاقه یشان محک بزنند .

نام نویسی و انتخاب رشته ی متقاضیان برای پذیرفته شدن در رشته هوی بدون کنکور تنها بر پایه ی عملکرد تحصیلی و رشته های با آزمون کنکور مقطع کاردانی است که به طور همزمان توسط سازمان سنجش انجام می گردد . متقاضیان نیز ملزم می باشند در بازده زمانی مشخص شده از توسط سازمان سنجش برای تکمیل کردن مراحل نام نویسی و انتخاب رشته خودشان اقدام کنند .

برای اطلاع از مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

 

بازده زمانی برای متقاضیان نام نویسی در رشته های بدون آزمون و با آزمون

نام نویسی و انجام انتخاب رشته ی کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 به طور کاملا همزمان انجام می گردد . متقاضیان برای نام نویسی در رشته های بدون آزمون و با آزمون ملزم می باشند در بازده زمانی اعلام شده به سامانه ی سنجش مراجعه کنند و نیست به تکمیل فرم ثبت نام خود نیز اقدام کنند .

نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای به صورت کاملا اینترنتی و غیر حضوری در سامانه ی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گردد . این امکان برای متقاضیان نیز وجود دارد تا بعد از مطالعه ی دفترچه های نام نویسی و انتخاب رشته خودشان هزینه های مربوطه را پرداخت و فرآیند انتخاب رشته شان را تکمیل نمایند .

باتوجه به اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش برای ثبت نام در کنکور کاردانی فنی حرفه ای متقاضیان میتوانند از تاریخ 14 الی 21 تیر ماه به سامانه ی سازمان سنجش مراجعه کنند و مراحلی ثبت نام خودشان را تکمیل کنند .

 

لیست رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای

همانگونه که در قسمت های قبلی نیز گفته شد متقاضیانی که از شرایط و ضوابط خواسته شده برای ثبت نام کنکور کازدانی فنی حرفه ای برخوردار هستند باید به این نکته توجه کنند که رشته ی دانشگاهی آنها باید با مدرک دیپلمشان متجاس باشد زیرا از این طریق امکان کنکور بدون آزمون امکان پذیر است ، برگزاری آزمون ها هماهنگی کشور دانشجویان را پذیرش میکند .

طی هر سال سازمان سنجش در اقدامی اطلاعیه و دفترچه نام نویسی کنکور کاردانی و لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون مقطع کاردانی فنی حرفه ای را منتشر میکند . باتوجه به آخرین اطلاعیه هایی که سازمان سنجش منتشر کرده است لیست رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای در ادامه در اختیارتان قرار خواهد گرفت .

سامانه امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 99 – 1400

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

الکترونیک ، ساخت و تولید ، صنایع فلزی ، تاسیسات مکانیکی ، چاپ ، صنعت چوب و مبلمان ، عمران ، معماری ، صنایع شیمیایی ، صنعت نساجی ، متالوژی ، سرامیک ، معدن ، علم دریایی ، امور اداری ، ترتیب کودکان و مدیریت خانواده ، موسیقی ، صنایع غذایی ، ماشین های کشاورزی ، امور باغی و

زراعی ، امور دامی ، هنر تجسمی و نقاشی ، گرافیک ، طراحی دوخت ، هتلداری و گردشگری ، حمل و نقل ، مکاترونیک ، پویانمایی ، معماری داخلی ، صنایع دستی ، انرژی تجدید پذیر خورشیدی

لیست رشته های کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۱

کامپیوتر ، الکترونیک ، مکانیکی خودرو ، حسابداری ، تربیت بدنی

داوطلبان برای مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای حتما تا پایان این مقاله با ما هنراه باشند و کلیه ی نکات را با دقت مطالعه کنند .

 

انجام چه فرآیندی سبب ممنوعیت داوطلب می شود ؟

متقاضیان برای انتخاب رشته ب کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید بر اساس شرایط و ضوابط تعیین شده توسط سازمان سنجش چیدن و انتخاب رشته ها را انجام دهند زیرا هرگونه تخلف در اناخاب رشته و آزمون و ثبت نام سبب ممنوعیت متقاضی از ثبت نام پایانی می شود در ادامه به مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای میپردازیم .

رعایت تجانس برای دانش اموختکان رشته های مورد نظرشان

متقاضی باید در زمان انتخاب رشته کنوور کاردانی فنی حرفه ای و انتخاب نمودن رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای به تجاس رشته های مشخص شده در دفترچه ها توجه داشته باشند .

در دفترچه های ثبت نامی که به داوطلبان ارائه می شود در کنار هریک از رشته های تحصیلی و داشنگاهی شماره و کد های رایانه ای دیپلم های مجاز به انتخاب رشته درج شده است .

تعداد رشته های مجاز برای هر متقاضی

هر یک از متقاضیان در ثبت نام رشته های بدون آزمون و با آزمون فقط میتوانند یکی از رشته های دانشگاهی را انتخاب کنند و امکان نام نویسی هنزان در یک یا دو رشته با آزمون و بدون آزمون ممکن نیست .

تعداد رشته های مجاز برای محل های انتخابی

باتوجه به روال سالیان گذشته و استناد درج شده در راهنمای نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی هر متقاضی تنها میتواند حداقل پنجاه رشته محل را انتخاب کند اگر کمتر هم انتخاب شود اشکالی ندارد .

 

بررسی الویت های متقاضیان

متقاضیان برای انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه باید تمامی ملاک و معیار ها در نظر داشته باشند برخی از این ملاک ها و معیاد ها عبارتند از رشته ، نوع دانشگاه ، شهریه ، مسافت رفت و آمد ، هر متقاضی ملزم می باشد این موارد را مورد الویت بندی خود قرار دهد .

متقاضیانی که در رشته های با ازمون نام نویسی میکنند ، ملاک و معیار اصلی آنها برای بررسی وضعیشان نمرات و رتبه کسب شده است ، بنابراین ملاک متقاضیان رشته های بدون آزمون معدل دیپلم آنها است . هرچه رتبه و معدل متقاضی بیشتر باشد شانس او برای پذیرش بیشتر می شود .

 

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

بسته مشاوره تحصیلی

  • داوطلبان لطفا پس از خرید بسته مکالمه منتظر تماس کارشناسان صدای سنجش باشید
  • 0 هزار تومان

درباره‌ی sanjeshmoshaver

با توجه به گسترش پذیرش و گزینش دانشجویان و افزایش تعداد داوطلبان ورود به نظام آموزش عالی،مرکز مشاوره صدای سنجش تحصیلی در جهت راهنمایی و مشاوره و تربیت نیروی انسانی آینده بنیان گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .